Proč v Mexiku slaví den mrtvých?

Nejlepší odpověď
Drap

Co je na tom divného. My také slavíme Den zesnulých. Je to přece to samé. Jen se liší způsob oslavy.

Další odpovědi
marci1

„Smrt je v Mexiku taková veselá záležitost. Je to úplně jiné vnímání smrti, než na jaké jsme zvyklí v Evropě. Mexičané věří, že když se budou smrti posmívat, svým způsobem ji zaženou, nebo se jí přestanou bát,“ vysvětluje hispanistka a spisovatelka Markéta Pilátová.
Rodiny chodí během svátku na hřbitov, na hrobech svých zemřelých piknikují a z tranzistorových přehrávačů hrají písničky, které měli zemřelí za života rádi. 🙂
https://www.i­rozhlas.cz/clo­vek/v-mexiku-slavi-den-mrtvych-vesele-a-s-kostlivci_201211020­931_jpiroch

jirka F

Protože chtějí uctít jejich památku,někteří tam sedí třeba i celou noc. Je to podobné jako u nás dušičky.

anonym

nevim dit je to normal