Ušel ventil

Proč v Evropě nejde poslat armádu proti migrantům, ale v USA to jde?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/487273-trump-vysila-kvuli-migrantum-armadu-na-hranice-s-mexikem.html

Nejlepší odpověď
aliendrone

Znáš americkou doktrínu: „Co je tvoje, to je moje; co je moje, do toho ti nic není!“? Tak analogicky platí, že kdybychom poslali armádu proti imigrantům v Evropě, Amerika by vřískala o lidských právech, protože posílat proti imigranům armádu je špatné – s pochopitelnou vyjímkou > ne, pokud to dělají Američané! ;) :D :D

Další odpovědi
orwell

No protože pro Evropu je napsán jiný scénář. Světový četník o tom ví své…

klumprt

Kromě jiných už zmíněných důvodů hraje roli i fakt, že evropské státy ani nemají armády, které by se daly nasadit proti takové přesile.
Další věc je, že v centru Evropy sedí lidé přizdisráčských kvalit, vhodní leda tak ke žvanění na summitech, schůzích a rozličných zasedáních, bez valného zájmu o to, co se skutečně děje na periferiích.

ivzez

Protože USA mají jiné zákony.

led

1 – V Europe platia iné imigračné zákony, než v USA.
2 – V USA stačí Príkaz prezidenta USA a súhlas Kongresu.
3 – V Europe na rozdiel od USA, nestačí, keby prípadný zásah armád štátov EU pod velením vojenskej sekcie Predsedníctva EU schválil len najvyšší zákonodárny orgán EU, musia ho schváliť aj všetky členské štáty, ktorých armády by sa tomto podieľali.
4 – V súčasnosti spravodajské, policajné a vojenské zložky štátov EU vykonávajú spoločnú preventívu na kľúčových bodoch na vode a na zemi pri ochrane hraníc EU.

Mc Merkurion

… protože v USA je vše jinak …