Avatar uživatele
paul1

Proč v ČT nenosí roušky?

U některých pořadů ČT přestali účinkující (vyjma obecenstva) nosit roušky, snaží se jen dodržovat odstup. Nějak to nemohu pochopit – tu neplatí žádné nařízení?
Doplňuji 16.10.: Dnes už někteří nosili. Ale beru jako důvod fakt, že hluchoněmí nemohou, když mají účinkující nasazeny rouška, odečítat ze rtů

Upravil/a: paul1

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Gonfaloniér před 1281 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Mám pocit, že už před časem byla pro moderátory schválena vyjímka za určitých pravidel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Pokud nějaký moderátor, který je ve studiu široko dale ko sám, má roušku – tak je to jen falešná póza. Připadá mi to stejné, jako když potkám člověka s rouškou uprostřed lesa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Já to chápu, dostatečný odstup, který mají od ostatních, bohatě stačí.
Na nikoho „neprskají jedovatou slinu“. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Bylo by potřeba, než v TV, se poohlédnout někde jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pokiaľ ide o nepriamy kontakt s ľuďmi použitie rúšky je skôr výsmech, „dráždenie býka“. Veľakrát je moderátor snímaný z bezpečnej vzdialenosti a nachádza sa v zabezpečenom priestore. Nehovoriac o tom, ako to aj niektorí moderátori povedali do kamery počas záznamu, sú pravidelne zdravotne kontrolovaní. Takže použitie rúšky takto zdravotne prevereného moderátora v bezpečnom priestore je podobné ako verejné vyhlásenie politika o nosení rúšky a dodržiavaní bezpečnej vzdialenosti a následné zobrazenie tohoto politika na FB (v jeho profile) vložené v rovnakom čase ako jeho vyhlásenie, v objatí nie rodinného príslušníka (hlavne, že má rúšku).

PS.
Rúška slúži nie na ochranu jej nositeľa, ale na ochranu ľudí, prichádzajú do „nebezpečnej“ blízkosti jeho dychu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… protože je to tak dáno nařízením: " … Zákaz podle bodu 1 se nevztahuje na: … s) moderátory, redaktory a další osoby vystupující v rozhlasových, televizních a dalších pořadech," https://www.vla­da.cz/cz/epide­mie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#ochra­na_dychacich_ces­t_nove

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Nekokrétní dotaz. Může to být natočeno v minulosti …

před 1287 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Nesmyslná odpověď, stačí sledovat, že to je i v přímém přenosu. Správnou odpověď uvedl Drap.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

To já nemůžu vědět, v dotazu to nebylo. A že zrovna vy se ozýváte, když sám u poloviny dotazů tazatali vynadáte 🙂 Já jen dal podnět do diskuse …

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek