Slezi_18

Proč v ČR neexistuje dálnice D9?

Nevíte někdo proč jsou v Česko všechny dálnice od D1 až po D11, ale D9 je vynechaná? Co jsem hledal, tak nejsou zmínky ani o její plánované výstavbě a tak… Je to snad podobný případ jako když Microsoft vynechal Windows 9 a do teď si nikdo není stoprocentně jistý proč? Je to otázka čistě ze zvídavosti, ale už dlouho mi vrtá hlavou, tak kdyby někdo věděl nebo narazil na nějaké prohlášení ŘSD tak se ozvěte :)

Odpovědi
Ušel ventil

Není ale bude – http://www.au­tanet.cz/auto­news-dalnice-d9-spoji-cechy-a-moravu-misto-skody-yeti-bude-brtnik-3193

Edison

S těma widlema to asi tak úplně neplatí. Nic bych nedal za to, že mrquoshit nějakou meziverzi měl, jen s ní nevylezl na trh, takže nedostala toto označení.

S dálnicema těžko říct. Když ttak kouknu na silniční síť, teoreticky by měla kopírovat I/9. Není tam náhodou rychlostka? Jinak by to byl dobrý dotaz přímo na ŘSD. Myslím, že na základě zákona o svobodném přístupu k informacím by odpovědět měli. Ale zase nevím, jak jsou na tom ve vztahu ke státu. Ale to si už jistě zjistíš.

Mc Merkurion

… některé dálnice vznikají přeznačením a zmodernizování silnic první třídy, v budoucnu to čeká i I/9 http://www.dalnice-silnice.cz/I/I-9.htm

Mirek9511

To není o prohlášení ŘSD, ale o tom, že dálnice se číslují skoro vždy po silnicích, které nahrazují. A silnice I/9 nebude nahrazována. Jinak čísla 1–12 vedou paprskovitě od Prahy.

BeneTaxi

To bude ta rychlostní 9 směr Rumburk. Počítají do budoucnosti.

Bvovka

Nebude, v roce 2017 bylo rozhodnuto o zavedení tramvají směr Rumburk. Navíc radiála nesplňuje požadavky.