lukas.zmizik

proč v česku taky někdo nenamaluje na ulici něco takového?

http://www.hon­gkiat.com/blog/ab­solutely-stunning-3d-street-art-paintings/

já bych se na to chodil dívat každý den, kdybych nemusel do práce

ps: chybí mě tu kategorie „umění“

Nejlepší odpověď
ministri

Ale i u nás se něco podobného dá vidět. Například na Zlíčíně v Praze byl na zemi podobný obraz, jáma v zemi, kde vidíš rezavé kanalizační trubky, nějakou havěť a podobně, docela povedené. 3d efekt takového obrazu v reálu člověk moc nevnímá. Musíš se dívat z úhlu a místa, ze kterého je to navrženo a jen jedním okem, jinak ti to připadá jen jako nesouměrná čmáranice na zemi.

Další odpovědi
anonym

Lukáši, máš pravdu, že umění by si zasloužilo vlastní kategorii. Je to dobrý nápad a měl bys ho napsat adminovi.
A ke Tvé otázce samotné – nepleť se, máme hodně šikovné umělce, záleží jenom na tom, jaký se jim k jejich seberealizaci poskytne prostor. Něco takového si představit na našich „polátaných“ a rozbitých ulicích, to dá opravdu hodně zabrat fantazii.

anonym

Klidně bych do toho šel, jen mít dostatek kříd a jistotu, že nedostanu pokutu.
Doplňuji:
Jenže tady člověk musí půl roku běhat po úřadech a shánět povolení. Ty byrokraty nezajímá umění, ty zajímá jen omezení pro chodce, kdo to pak bude čistit atd.