dmatejek777

Proč v Česku jezdí vlaky max. 160 km/h? Proč to není třeba 300 km/h? Proč to tak je, kromě omezení nevhodnými tratěmi

Nejlepší odpověď
www

Jen krátce:
Terén, zalidněnost, peníze, plánování.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Znamenalo by to né předělat stávající trať ale postavit úplně novou…
A hlavně rychlovlaky jezdící 300 km/h mívají zastávku např. jednou za 100–150 km a víc. Nenapadá mne, na jakých zastávkách rychlovlak uživit. Takový vlak by u nás byl ztrátový… pokud bys jeho provoz rád platil z daní, tak já né.

mosoj

Ekonomika provozu takovýchto tratí není ekonomická pro takové pidistáty jako je ČR !!