autacek

Nevíte, jak je to s „kradením tepla“? Vice v popisu

Původní neotázka

Proč v bytech s ústředním vytápěním „kradení“ tepla od sousedů vadí a předpisy na to pamatují, ale u bytů s vlastním

etážovým topením se to neřeší? Jaký je v tom rozdíl?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Rozdíl v podstatě problému není žádný.
Pouze těch bytů s ústředním vytápěním je podstatně víc a tak je to řešeno hlavně zde.
A tam se také platba rozúčtovává centrálně dodavatelem tepla, ale u bytů s vlastním „etážákem“ to platí majitel přímo dodavateli uhlí, plynu, nebo elektřiny.
V tomto případě by se to mohlo řešit asi pouze soudní cestou.

Další odpovědi
ivzez

Vlastní topení není společné, v bytech nejsou stoupačky,
které by byty vytopily i při vypnutých radiátorech, v domech
s byty ve vlastnictví nebývají vytápěné společné prostory,
na nichž by se někdo „přiživoval“, prostup tepla od sousedů
silnými cihlovými stěnami je mnohem nižší než v panelácích,…