Complex

Proč v Británii ženy podstupují bolestivou praktiku žehlení prsou?

Nejlepší odpověď
annas

" Praktika žehlení poprsí se do Británie šíří s nově přicházejícími komunitami ze severní Afriky.

Horkým kamenem „masíruje“ matka své dceři hrudník. Stále více dívek ve Velké Británii je nuceno podstoupit krutou praktiku, takzvané žehlení prsou, které je má ochránit před nevyžádanou pozorností od mužů. Pachateli jsou nejčastěji matky, lékaři přitom varují před celoživotními následky.

Žehlení prsou je tradice, která se provádí ve všech deseti regionech afrického Kamerunu, v menší míře i v Čadu, Togu či Rovníkové Guinei. Jedná se o praktiku tělesné modifikace, kdy mladé dívky podstupují bolestivou proceduru, aby zastavily růst prsou a tím pádem nelákaly pozornost mužů v příliš mladém věku." atd,

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/svet/v-britanii-se-rozmaha-krute-zehleni-prsou-matky-z-afriky-tak-chrani-dcery-pred-znasilnenim.A190129_142­821_ln_zahrani­ci_zdp

Další odpovědi
ivzez

Myslím, že ani Vám by neuškodilo se nad formulací otázek zamyslet.

Zmíněnou bolestivou proceduru ženy nepodstupují. Nejde o dobrovolné podstoupení procedury, ale o vnucení procedury dospívajícím dívkám.

Hrůzné (zrůdné) je, že takto své dcery mučí převážně matky v mylném předpokladu, že tak dívky „ochrání před pozorností mužů v příliš nízkém věku“.

Kepler

To fakt nevím, zřejmě jsou padlé na hlavu, nebo Afričanky.

Mc Merkurion

… nejde o to že v Británii, ale o to, že určitá náboženství, která migrovala i do Anglie, kde se to provalilo … a proč ??? … lidi jsou různý a různý koníčky maj (vysvětlila annas) …

aliendrone

Opice, co bys chtěl. Koloniální systém byl předčasně ukončen, dříve, než se opičáci zcivilizovali, no. Každý člověk z praxe ti potvrdí, že zvířatům můžeš ukazovat knihy, předčítat zákony atd. atd., ale dobytek rozumí jen jedinému nástroji a tím je bič! Ani v nejmenším nepochybuji, že takový SS oberguppenführer a gen. policie R. Heydrich by v Africe zavedl VZORNÝ pořádek nejpozději do 3 let a dost možná i dříve. :)

autacek

Na to si s příchodem a podporou multikulturalismu budeš muset zvyknout.

Kryšpín

Někde žehlej, někde vycpou z PVC, poté lépe mohou provést změnu pohlaví a.t.d.