_136

Proč už v dnešní době není tolik v módě nosit na sobě šperky ze zlata ani stříbra?

Buď se mi to zdá nebo už ve svém nízkém věku špatně vidím, ale v poslední době vidím čím dál více žen a mužů ve svém okolí co nosí na sobě buď bižuterii nebo předměty kreativní tvorby (kožené náramky nebo náhrdelníky s jantarem aj.) Tímto se ptám, co lidi vede k takové změně už nenosit zlato ani stříbro na krku nebo prstech. Díky

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi málo chodíš do společnosti.

Další odpovědi
da ny

Nosit zlaté řetízky viditelně na krku může být i nebezpečné.
Někteří lidé nemají dostatek prostředků na pořízení drahých kovů.

Já vídám ženy převážně s náušnicemi zlatými a stříbrnými. Řetízky též (musí je u OPG sundat/vyndat). Náramky „nefrčí“ tam je to spíše bižuterie nebo kůže.

led

Je to z praktických dôvodov. Ale vystavovačov drahých šperkov „ja na to mám“ ešte stále nájdete v uliciach dosť. Väčšinou patria do kategórie noblesy
rýchlozbohatlíkov, alebo ľudí s nižším vzdelaním. Dnešná bohatá vrstva miesto šperkov vystavuje luxusné dopravné prostriedky, často nevkusné a drahé oblečenie, chváli sa známymi menami svojich vizážistov a „svojich“ politikov. …a v súkromí sa teší v trezore skrytým umeleckým dielam a kontám v bankách.

jsemjá

Frčí náramky.

Marketka73

Mně tedy přijdou šperky stále módní. Preferuji stříbrnou, přijde mi elegantnější a jemnější, než zlatá. Nádherné šperky z pravého stříbra za dobrou cenu jsem našla tady: https://stribro-levne.cz/k/levne-stribrne-retizky/. Nedávno jsem si koupila nádherný řetízek s přívěskem.