Smackdown

Proč už u nás nezavedou legalizaci marihuany?

Nebo je to ztoho důvodu, že by se rapidně snížila spotřeba alkoholu?
Alkohol a DPH státu – rozumíme?

Odpovědi
Drap

A proč by měli? To, že by se snížila spotřeba alkoholu je nesmysl.

Edison

Zkus otázku položit obráceně: Proč by měla být marihuana legalizována? A kde bereš, že by se snížila spotřeba alkoholu? A co DPH… zajímavější je spotřební daň.

Kepler

Chybí k tomu politická vůle. O pokles výběru daní bych starost neměl. Na marihuně by stát taky trhl slušný balík.

autacek

Politika, lidi je třeba držet néustále pod krkem a za něco prudit. Že to jde i jinak lze vidět třeba teď v Kanadě. Ale to zdejší škarohlídi nepochopí 😁

ivzez

To je jednoduché:
Protože nelze „zavést legalizaci“ čehokoliv.
(Legalizace „se nezavádí“.)

Kryšpín

Zeptat se Pirátů

Mc Merkurion

… no, zavést legalizaci marjány nelze: přestože má nesporně léčébné účinky, je to též droga >>> drogy se nepovolují a léčiva nemůžou, to by na tom potom lékárenská lobby nemohla rejžovat >>> takže suma sumárum, nejni zde politická ani komerční vůle ji povolit … ale to nám přeci nemusí vadit, nebo ty potřebuješ na vše povolení ???

Edison

Nemyslím, že by na tom stát nějak extra trhnul. Na spotřební daň a DPH, aby to mělo efekt pro státní rozpočet, zase tolik uživatelů není.