Ametyst

Proč už studenti nerebelují proti vládám?

Měli by být nejhlasitějšími kritiky vládních i nadnárodních nařízení. Naopak hájí i ty extrémní nápady.

Nejlepší odpověď
elkon

Proti vládě. Protože jim ten bordel nevadí. To co bylo v r. 89 nelze brát jako akci studentů. Ti byli jen nástroj. Oni to nevymysleli, ale byli snadno manipulovatelní, To byla připravená akce ze západu.

Další odpovědi
Drap

Proti demokratickým, podvodem zvoleným vládám nedemonstrují, protože jsou s takovou vládou spokojeni a j mají už téměř vyčištěné mozky díky médiím a trvalé propagandě. Možná, že až to někteří prokouknou, začnou opět demonstrovat.

plebs

Když se podívám do historie ohromné nadšení v roce 1948 pro komunismus kdo byl proti nebo měl jiný názor byl protikomunistický štváč a všechno co fungovalo se hodilo přes palubu / na př. v Maďarsku nebo Polsku menší živnostník přežil / v roce 1968 ohromné nadšení pro jiný Ismus co hlásal soudruh Dubček jeho bratrstvo a pomatená média pod rouškou Varšavské smlouvy.
V roce 1989 ohromné nadšení vše co trochu fungovalo / na př. zemědělství hozeno opět přes palubu / kdo měl jiný názor na př. nekšeftovat s komunisty byl vyobcován, nejsme jako oni i s komunistů budou dobří podnikatelé a já dodám i když jsem čistokrevný Dezolát jsou z nich i výborní politici od starostů až po Hrad.

aliendrone

Protože mají rypáky zabořené v mobilech, tak jednoduché to je. Systém prostě našel způsob, jak rozptýlit a odvést jejich pozornost. 😕

To není důležité, podstatná mi přijde odpověď Dochyho, protože zrovna ona je doslova exemplární ukázkou pochybeného myšlení. Vím to DOBŘE, byly doby, kdy jsem (a se mnou VĚTŠINA mých vrstevníků) si říkal TO SAMÉ – nechám to na nich a starám se o svoje, nebudu držkovat (když vidím svinstvo), protože tím ničemu nepomůžu, dám jim čas a prostor, aby ukázali co dovedou…

BLÁ BLÁ BLÁ BLÁ.....

Tento přístup (který VYPADÁ jako rozumný a korektní) nás krůček po krůčku (salámová metoda) zavedl až do současné situace. Nenápadně. Ale NEVYHNUTELNĚ (bohužel jsem na to ani já a většina mých vrstevníků nepřišli včas) a teď trpně sklízíme důsledky své nevědomosti a nechápání. Ano, protože MY, kteří jsme měli mít rozum v devadesátkách, jsme místo vřískání „dělali prostor“, drželi huby (to, že jsme tak byli vychováni a jinak jsme to ani neuměli na naší vině NIC NEMĚNÍ!) a vůbec se snažili o „pozitivní postoj“. 😕

Jestli někdo mermomocí chce opakovat moje chyby (halvoidní pozitivismus), prosím. Ale vydávat to za „rozumné“ či dokonce „konstruktivní“ je LEŽ JAKO VĚŽ 😕

Zbývá už jen dořešit „co teď dál“ (aby se jen nepindalo). I to je jednoduché, ale pro vysvětelní musím zvolit okliku. Nedávno jsem tu psal o kognitivní disonanci a jejích důsledcích. S TÍMHLE teď musíme bojovat především. Nějaké volby, dokonce ani pošahané revoluce NIC NEZMĚNÍ, dokud na to lidé nebudou připraveni. Bohužel NEJSOU, naopak jsou ve vleku mediálně vymytých mozků. Musíme DOBLBA OPAKOVAT, že SYSTÉM JE ZLOČINNÝ samou svojí podstatou a NIKDY SE NEZLEPŠÍ! A to tak dlouho, dokud si to neuvědomí dosavadní „pozitivní většina“ (dosud věřící na demokracii, volby a další nesmysly). Teprve PAK má smysl činit další kroky, DŘÍVE NE. (Jako když se staví dům – začíná se základy. Ten kdo by chtěl hned stavět střechu je zkrátka blbec.)

Jen bych rád věděl, JAK se třeba Dochy pozitivně staví k tomu, že NEBUDE MÍT DŮCHOD (jakkoliv sociální platí jak mourovatej). 'To je TUTOVKA, žádná konspirace a platí to pro všechny mladé.Mysli chlape, mně už to může být fuk (mám našlápnuto do penálu), ale až TY přijdeš na to, že ses mýlil… bude už POZDĚ něco s úspěchem řešit. 😕

Jiří Bohumil

Protože byli „vmanipulováni“ do souhlasu a spokojenosti se současnými vládními názory. A vzhledem k tomu, že nemají žádné životní zkušenosti, tak se zřejmě domívají, že je vše OK. Až přijdou na to, že se mylíli (tak jako mnozí z nás v roce 89, kdy jsme předpokládali i my, že bude průbeh a výsledek změn podstaně jiný), tak už asi zase studenty nebudou a na jejich místo nastoupí další generace a situace se bude opakovat. Jinak jsou vždy pouze, jak říkají i další, vzhledem k výše uvedenému, pouze nástrojem manipulace populistů, deroucích se k moci.

Dochy

Mají rozum.
K čemu je rebelovat proti vládě, která byla zvolena? Ještě ke všemu relativně brzo po zvolení? Jsou lidi, kteří budou nadávat na všechno a jsou lidi, kteří radši budou buď něco dělat, nebo alespoň mlčet, aby Ti co mohou něco dělat měli prostor,

Dochy

Víš Aliene, můj názor je, že je lepší, když se vláda do ničeho moc nešťourá. Teď šťourat začíná a nejsem si jist, jestli je to dobře. Jenže tady jsou lidi, který budou nespokojený pořád, ať je u kormidla kdokoli, vždycky to bude blbě. A to je podle mně špatně. To není ta „občanská uvědomělost“ která by měla nějaký přínos. Kromě toho říct „oni to dělaj blbě“ by to chtělo říct jak by se to mělo dělat a kdo to bude dělat. Ale promiň Babiše ani Okamuru ke korytu tlačit nebudu.

Lidi se u akorát hádaj a domluvit se na něčem co by dávalo smysl se nedokážou. To ať radši mlčej a já si ten důchod v 80 užiju alespoň v klidu o chlebu a vodě.

aliendrone

Dochy>>> Nespokojenci byli, jsou a VŽDY budou, to je jasné. A i kdybys zařídil, aby létali pečení holubi lidem sami do huby, tak budou pindat, že jsou málo/moc opečení, špatně kořenění a tak vůbec. O tom žádná. Jenže O TO NEJDE.

Není to o Pitomiovi nebo Burešovi (zda jsou „lepší“ než „někdo jiný“). Víme oba, že jsou v zásadě STEJNÍ a na nějaké kosmetické rozdíly kálí Bílý Tesák. Potíž je v tom, že je to jako s hnojníkem. Dokud se v něm budeš hrabat, vytáhneš VŽDYCKY nějaký humus, protože to je povaha hnojníku. Čerstvé, voňavé a křupavé dalamánky prostě hnojník NEPRODUKUJE, takže je HLOUPOST to očekávat. Stejně jako tento systém nedokáže vyprodukovat nic jiného, než korupci (čím dál větší) a odrbávání občanů/daňových polatníků (taktéž čím dál větší) a vůbec všemožná (dosud nevídaná) svinstva. 😕

Je to o SYSTÉMU. Jenže za situace, kdy většina VĚŘÍ, že systém je přijatelný, NEMÁ smysl řešit co dál či jak dál. Bylo by to stejné, jako naplánovat třídní výlet s tím, že většina spolužáků na výlet NECHCE a NEPOJEDE. Tedy ZBYTEČNÉ úsilí. Viz má odpověď o tom, že nic nejde snadno a lehká řešení zpravidla neexistují (pokud mají být DOBRÁ, jediní kdo je znají jsou demokratičtí politici, ale i ti je zpravidla po volbách inhed zapomenou – JAK JINAK!). Nejdřív je lidem nutné otevřít oči a teprve AŽ si uvědomí, že tohle svinstvo „není voňavá zahrádka“, nýbrž hnojník, tak teprve PAK budou chtít něco s tím dělat a PAK má smysl řešic „co dál“.

Uvědom si ale proti čemu se stojí. Systém je pevně etablovaný, mediální masírka jede na plný výkon, TISÍCE placených kybernádeníčků hýkají voloviny a utvrzují ovčany v bludu. Navíc – jaxempsal – je tu i objektivní důvod, zmíněná kognitivní disonance.

Hele, já jsem si téměř JISTÝ, že např. paul1 není blbec. A že to není xindl, který z nějakých zištných důvodů „škodí“ (kývá, jásá,tleská). A že MÁ dostatek inteligence, aby argumenty pochopil. To ale NIC NEMĚNÍ na faktu, že je to MIMO JEHO MOŽNOSTI, aby „otevřel oči“. Prostě se tak dlouho utvrzoval ve svém přesvědčení (a systém ho v tom USILOVNĚ PODPOROVAL), že dnes prostě NEMŮŽE jinak. Tak prostě funguje kognitivní disonance. Chtí po něm aby PŘEZKOUMAL své postoje je ZBYTEČNÉ, stejně jako chtít, aby odletěl na Měsíc. Létat lidé prostě neumí a prosti kognitivní disonaci TĚŽKO bojovat.

Pokud tohle sečteš (a to není zdaleka všechno!), musí ti vyjít jednoznačně, že bojovat PROTI systému je prohrané. Jenže JEN na první pohled. Systém bude tak dlouho utahovat šrouby (nemůže jinak!), až to nakonec dojde i těm „nevinným, kteří to myslí dobře“ snadno ovlivnitelným jedincům. Tím myslím neparticipantům, ti totiž VĚDOMĚ kývají a dělají mlhu. Takže poukazovat na zhovadilost systému, kritizovat a nadávat JE SPRÁVNÉ a jakákoliv snaha o jeho „reformu/změnu k lepšímu“ je ILUZORNÍ, stejně jako stavět hrad na blátě (na bažině).

Ovšem znovu opakuji – NENÍ to o „nějaké revoluci“, nahradit současnou „kracii“ nějakou jinou nebo dokonce „ismem“. Jsou v tom HLUBŠÍ souvislosti a faktory (např. současný ekonomický model „udržitelného růstu“ apod. nesmysly), jenže to je na kuevsky dlouhou diskuzi.

Takže – remcat? Vysvětlovat? ANO! To je správný směr. Jistě namítneš, že „kecy nic neřeší, lepší jsou činy“. Klasická HLOUPOST prezentovaná režimem (exemplární příklady prezentované systémem „jak na to“ > Ghándí, či Martin Luther King). Pokud půjdeš proti systému „se zbraní v ruce“, dopadneš jak sedláci u Waterloo, semele tě na prach a přesně TOHLE režim CHCE! Takto se totiž jasně „vydělíš ze stáda“, ukážeš na sebe a režim si už s tebou poradí (má DOSTATEK pák, aby uspěl). A když zvolíš cestu Ghándí a spol.? Easy, to „jdeš na ruku systému“. Pro systém je LEPŠÍ Ghándí či M.L.King, než nějaký Adolf nebo Josif. S Ghándím se DÁ dohodnout – a DOHODA v reálu znamená NIC ZÁSADNÍHO SE NEZMĚNÍ! To historie nedavší pochybnost ukázala naprosto jasně. 😕 Činy (předčasdné) jsou přesně to, co režim CHCE! Jednoduše je „čas jednat a čas konat“.

Dokud se nezmění myšlení a chápání většiny lidí, nezmůžeš NIC! A možnost „nechat se systémem semlít na prach“ také není moc lákavá. Já se pádu současné zhovadilosti nedožiju, to vím. Ale i tak přispěji svojí troškou do mlýna (už jen s ohledem na to máslo na hlavě z devadesátek – viz má opověď). Jenže TY bys možná MOHL! A v tom případě ti dám RADU – neudělej chybu jako svého času já! Vidíš sám, KAM to vede.

Sry za ten traktát, ale přišlo mi, že s tebou MÁ smysl diskutovat a objasňovat. Ber to pozitivně, tedy tak, že třeba kvůli Pepovi25 bych se nenamáhal. 😉 🙂

Dochy

😉 ok díky, zítra si to přečtu ještě jednou 😉

Pepa25

Nelze odpověď, protože otázka je nesmyslná, vychází z nepravdivého předpokladu „studenti už nerebelují proti vládám“. Je to poznat i z doplnění „hájí i ty extrémní nápady“ – to samozřejmě studenti šasto dělají, ale ty extrémní nápady jsou zřídka ty vládní …

Ametyst

Elkon: Studenti byli vždycky nekonformní: i v roce 1848! To je jen absurdita dnešní doby, že sklapli.

elkon

Studenti a mladí obecně nemají životní zkušenosti (většinou proto mají jen radikální pohled) a tak mohou těžko rozhodovat o závažných věcech.