Frogman

Proč už není možné přehrát některé pořady na webu České televize?

Měl jsem za to, že když platíme koncesionářské poplatky, tak bude možné přehrát cokoli z archivu České televize, ale zřejmě to tak není…

Např.:
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102141350­17-zazraky-prirody/dily/
U všech dílů se píše: „Pořad bylo možné přehrát do <datum>“. Konkrétně u těch Zázraků přírody jsem se jeden díl pokoušel spustit asi hodinu po tom, co ho dávali v televizi, ale ani tehdy to nešlo přehrát.

Proč to tak je?

Díky.

Odpovědi
Tomáš1234

Tipuji, že je to kvůli kapacitě v datovém úložišti, která by jim bez mazání starších věcí brzy došla.

paul1

U nás, co bydlíme jen kousek od hranic s ČR se také nedá skoro nic bohužel přehrát

ivzez

Podle mne je to omezeno z právních důvodů.

Zajímavé je, že u těch Zázraků přírody se různí délka doby, po niž lze díl přehrát.
U některých jsou to, ± tři týdny, u jiných ± čtvrt roku, u některých ± 8 měsíců…
Možná to závisí na tom, kdo v jednotlivých dílech vystupuje > nevím, je to jen dohad.

Kysi jsem se chtěla podívat na seriál Verdi, ale jednotlivé díly byly k dispozici jenom pár dnů.
Tehdy to bylo kvůli autorským právům.
Zakoupená licence neumožňovala delší ponechání na webu.