quentos

Proč už někoho dávno nenapadlo

zrušit u církevních hodnostářů celibát?? Jsou z toho jen průšvihy. Zrovna teď povídali ve zprávách o dalším skandálu zneužívání dětí kněžími. To někoho dávno nenapadlo celibát zrušit – pánbíček jim s odpuštěním šukání zjevně nevynahradí.
Doplňuji:
afro.minerva: pedofilie nerovná se zneužívání dětí, už si to sakra uvědomte. Občas se vyplatí i pořádně číst.

Nejlepší odpověď
dudu

Quentosi, malinko mě od vás překvapila pejorativní forma formulace Vašeho názoru.
Z čistě materialistického hlediska by se mohlo jednat o záměr, aby nedocházelo k dělení církevního majetku dědictvím.
Pouze slovo víra ještě mnoho neznamená, ale odevzdat svoje tělo i duši síle myšlenky určitě každý nedokáže. Pojďme prosím respektovat vůli svých bližních, t.j. kněží i řádových sester a buďme si jisti, že pro těch pár chybujícíh se jednalo krutou osobní tragedii. Mějme s nimi soucit a zkusme jim odpustit.

Další odpovědi
BEAES

Celibát je dobrovolné rozhodnutí žít svobodně, bez manželství a bez pohlavních styků.
Je to asi jen na nich, ale musí jim z toho určitě hrabat, není to přirozené.

Nuk nuk

Obávám se, že by se museli především naučit číst nejvyšší představitelé katolické církve – v Bibli by se totiž pak dočetli, že jsou sice lidé, kteří mohou nebo mají žít v celibátu, ale to je jen určitá malá skupina jedinců, kterým je to přirozené a nedělá jim to problémy. Nikde v Bibli nenajdeš nic o tom, že by se měl do celibátu kdokoliv nutit – tedy ani duchovní vůdcové.
Ale ono je to možná složitější, nejde o umění číst, ale o schopnost přiznat si, že jsem něco pochopil špatně. Jenomže kdyby si dnešní katolické hlavy přiznali, že leccos je v Bibli jinak, než oni tvrdí, zhroutily by se celé základy této deniminace.Takže je to takový hodně zamotaný kolotoč, ve kterém se bude katolická církev motat nejspíš tak dlouho, jak dlouho bude existovat.Ke své vlastní smůle, protože mezi lidmi už není ani zdaleka vnímaná jako dokonalá, jako tomu bylo v historii.
Možná Tě překvapí, že v ostatních denominacích povinný celibát pro duchovní vůdce neexistuje.

P.S.: A toho „panbíčka“ v kontextu se „šukáním“ si příště odpust.Děkuji.

afro.minerva

Já myslela, že jste zastáncem pedofilství…

fortin

Myslím že jim to tak vyhovuje. Co by si počali s manželkou?

Sandy

Asi tady (jako u všeho) platí „něco za něco“. Chce-li být někdo kněz, musí tomu pár věcí obětovat. Mimochodem – to neplatí u všech církví, záleží tedy na volbě člověka. Vím, že u husitů mohou dělat kněze i ženy. Zároveň se mohou i vdát (popř. oženit) a vést normální sexuální život. Ještě bych ráda reagovala na vaší poznámku. Vážně si myslíte, že malé dítě, kterému je takto ublíženo rozlišuje, zda šlo „jenom“ o zneužití nebo o pedofílii? V každém případě může mít dlouhou dobu velké problémy (nejenom) s psychikou. Abych použila a poupravila Vaše slova, tak už si to sakra uvědomte. Občas se vyplatí i pořádně myslet.

HOMER

Nevím sice co je to pejorativní forma otázky,ale minimálně jednu věc vím jistě: Nikdo není svatý,a to ani svatí.
Zneužívání dětí je hnus největší a tihle kněží by zasloužili pořádný výprask.Já bych zrušil celibát,církevní hodnostáře a taky všechny biskupy.Když už bych byl „v tom“ zrušil bych taky pár úředníků,politiků a hnusných parchantů.Až bych byl hotov,našel bych boha a řekl mu že už se může zas dívat.

Nuk nuk

Když už se tady tak horoucně diskutuje na téma pedofilie a/kontra sexuální zneužívání, ráda bych přispěla svým názorem.

PEDOFILIE je úchylka, je to psychologická vada, podobně jako zoofilie a jiné. Vyznačuje se tím, že dotyčného přitahují, nebo „vzrušují“, chcete-li, osoby řekněme mladší než biologicky dospělé (dospělost z právního hlediska je trochu něco jiného). Pedofilie ale nemusí mít nic do činění z inteligencí nebo „civilizovaností“ postiženého člověka – to už je individuální.

Quentos má tedy na jednu stranu pravdu. Skutečnost, že je někdo pedofil, ještě NEMUSÍ NUTNĚ ZNAMENAT, že takový člověk nějak ublíží dítěti. Pokud má dostaečnou inteligenci, umí se ovládat apod., je docela možné, že o jeho pedofilii ví možná jen psycholog…ale…

Quentos zde v jednom svém příspěvku (nevím, zda šlo o otázku či odpověď) sám zmínil, že pedofil se „jen“ uspokokojí pohledem na dítě nebo hlazením apod…Je to tak, quentosi?

A tady už je třeba si objasnit dva pojmy – SEXUÁLNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ a ZNÁSILNĚNÍ.

SEXUÁLNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ nebo zneužití je jakákoliv sexuálně zaměřená aktivita proti vůli toho druhého, počínaje hlazením a drážděním pohlavních orgánů až po sexuální akt jako takový.
ZNÁSILNĚNÍ už je ten samotný sexuální akt proti vůli oběti, navíc obvykle vynucený psychickým nebo fyzickým nátlakem.

Je sice pravda, že ne vždycky je pachatelem něčeho takového skutečný pedofil (to, že ho tak noviny titulují a soud mu pak zásluhou šikovného psychologa nebo obhájce, sníží trest, je jiná otázka), opravdu jsou pachatelé velmi často sami příbuzní dítěte. ALE …zároveň není pravda, že pedofil, pokud hladí dítě na intimních místeh, mu neublíží. Pro dítě je něco takového poměrně silná psychická zátěž. Tomu dítěti je vcelku jedno, jestli ho tam hladí pedofil nebo po této stránce zdravý člověk. Jednoduše mu psychicky ubližuje. Navíc, nikdo nikomu nezaručí, že pokud se člověk s pedofilními sklony, bude uspokojovat, tímto způsobem, že svůj pud „ukočíruje“.
Je to v podstatě podobné, jako u dvou dospělých jedinců – pokud si budou dráždit pohlavní orgány, dříve nebo později to skončí sexem. Stejně tak tomu může být i u pedofila, jen s tm rozdílem, že u partnerů je to žádoucí, pro dětskou oběť NIKOLIV.

afro.minerva

Milý quentosi, já jsem snad napsala, že jste zastánce zneužívání detí?

Nenapsala. Já jsem napsala, že jste očividně zastáncem pedofilie. Sám říkáte, že pedofilie a zneužívání dětí jsou dvě různé věci. Já s vámi v tomhle ohledu nesouhlasím. Když si chce někdo za.ukat s dítětem, protože ho sexuálně přitahuje, tak to je samo o sobě apsotutně nemorální a společnost by to měla eliminovat. Ale váš pohled na věc je váš pohled. Já se na to dívám jako matka, která má dítě, které by chtěl ten pedofil o.ukat.

Takže pokud mi říkáte, že mám líp číst, tak líp čtete vy.

Mimochodem mne docela zaráží váš postoj k pedofilii obzvlášť, když jste učitel. Mnoha rodičům by vadil i homosexuál učitel (jako že mě ne), ale pedofil učitel… Tak se zkuste ve škole rodičů zeptat…

quentos

budete se divit, ale při pokusech o integraci pedofilů do společnosti se jim poskytuje PRÁVĚ možnost práce s dětmi – jako vychovatelé ve školkách apod. . Jak už jsem říkal, homosexuála třídního jsem měl na gymnáziu osm let a rozuměli jsme si s ním všichni skvěle – jsem přesvědčen, že s pedofilem by to bylo podobné.

Sandy

Jak vás jen napadlo srovnávat pedofila s homosexuálem??!!??Ho­mosexuál je člověk jako každý jiný, jen ho přitahuje stejné pohlaví, ale dokáže to OVLÁDAT! Chtěla bych vidět maminku, která by dala své dítě do školky ve které pracují, i když třeba léčení, pedofilové(nebo i jen jeden)… Možná, že máte mozek, se kterým jste mohl chodit na gymnázium, ale sociální cítění a lásku k ostatním asi postrádáte úplně. Srovnáváte tady úplně odlišné pojmy.

quentos

než začnete někomu nadávat, tak se laskavě seznamte se souvislostmi! Já nebyl tím, kdo tady srovnával pedofily a homosexuály – to už tady učinil někdo přede mnou a já pouze vycházím z příspěvku dotyčného.

afro.minerva

Já jsem matka a rozhodně bych dítě nenechala se ani přiblížit k místu, kde by pracoval byť vykastrovaný a opravdu léčený pedofil. To můžu prohlásit s naprostou jistotou!

A určitě by to neriskovala ŽÁDNÁ MATKA ANI OTEC!!!