Weroniq

proč USA tak rádi válčí?

a hlavně mimo své území jako Vietnam, Irák, Afganistán… proč zrovna oni jdou všude do války? třeba jsem neslyšel, že by Kanada vyslala někam vojáky..

Nejlepší odpověď
Drap

Protože jsou přesvědčeni , že jsou nejlepší, jejich politika že je nejsprávnější a že mají právo a povinost řídit a ovlivňovat celý svět.

Další odpovědi
Mapel

Ano myslí si, že mají patent na rozum. To je jeden důvod a pak války oživují ekonomiku (to už věděl Hitler). Firmy USA získávají zakázky na obnovu zničených zemí a také kontrolu nad přírodními zdroji. Zadluženost USA je dosti veliká a hledají cestu z ní. Válka je jedno z řešeních.

baghira

Protože je to jediná země, která to dokáže zvládnout.

venkovan

Před I. světovou byly USA poměrně zadlužené. Po této válce měly již plusový rozpočet. II. světová válka byl také problém, aby se USA do ní zapojily. Velká Británie bez hospodářské a vojenské pomoci by to sama nezvládla. Nicméně opět jako jediný stát USA z této války vyšly v plusu. Velká Británie ještě nedávno jim platila vojenskou a hospodářskou pomoc v té poslední světové. Stejně tak v Severním moři na dně jsou údajně ještě lodě se zlatem, kterým Stalin platil vojenskou a potravinovou pomoc od Spojenců – především USA.
Nicméně USA se staly určitým symbolem boje za určitou formu demokracie. Ale občas se prosáknou informace, že některé válečné konflikty byly dlouhodobě připravovány, aby USA měly v té či oné zemi vliv. Zejména pokud jde o strategické suroviny či strategickou polohu. Již mnohokrát byl srovnávám zájem a nezájem USA o Somálsko a země Středního východu.
Kanada jako taková nemá takové ambice, navíc je to stále země pod britskou korunou. Ale v rámci OSN vysílá své vojáky. Ale protože asi nejsou středem mediálního zájmu, není o nich moc slyšet.

Andrés

Jen malá poznámka – odkaz na Kanadu považuji za nesmyslný. I když je Kanada rozlohou 2. největší země světa, její populace čítá „jen“ 32.5 milionu. Oproti tomu populace USA činí 312 milionů.