bolak

Proč uprchlíci zbytečně podnikají tak náročné a nebezpečné cesty, cca 3700 km dlouhé?

Mám dotaz, proč když jde těm uprchlíkům skutečně o život a nejde jim o žádný finanční profit, se neschovají v nejbližší zemi do bezpečí, a putují tisíce kilometrů a riskují svou vyčerpávající cestou životy svoje i svých rodin? Kdyby mě někdo honil s puškou po lese a šlo mi o život, tak bych asi zabouchal na dveře první budovy kterou bych potkal a požádal o pomoc a úkryt, než abych se vydal do 100 kilometrů vzdáleného města, kde mají dle cedule pětihvězdičko­vej hotel.

Nejlepší odpověď
dudu

Z analýz vzniku ložisek a válečných konfliktů vyplývá, že ke krveprolitím velmi často dochází v místech přemnožení mladých mužů mezi 20 až 30-ti léty. Mají pocit nesvobody a silné nutkání seberealizace i za cenu násilí. Skuteční uprchlíci se nenacházejí v Evropě, nejezdí taxíky, nemají drahé mobily a neztěžují si na úklid na ubytovně, nýbrž trpí v lágrech kdesi u sousedů jejich domoviny. Se vší vážností si je třeba konečně uvědomit, že zde se ve skutečnosti jedná o hordy ambiciozních a všehoschopných vrahů a dobyvatelů!!

Další odpovědi
anonym

Ono to není zbytečné, aspoň pro ně. Oni dostávají slušné peníze za to, aby v Evropě vyvolali chaos. Jo, některými obdivované USA to nepochopí. Putin, můj obdivovaný president cizí země nastolí pořádek!

ten který je

Protože někteří nezodpovědní politici jim slibují koláče bez práce a také vidí že dnešní generace evropanů by ani neuměla vzít flintu do ruky.Jen tak mimochodem – nevím že by v Bangladéši,Pá­kistánu nebo v Kosovu zuřila válka.

štamgast

Protože si myslí, že v Německu a ve Velké Británii se budou mít nejlíp.
Nejbližší zemí myslíš které země?

anonym

To nejsou skuteční uprchlíci, tihle to sem přišli jen vysát, oni neumí nic, jen řvát, znásilňovat, kadit a žrát
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=vLjkC5Ypo­mo

Elk

Šokující odpověď naleznete v knížce Benjamina Kurase – Jak zabít civilizaci z r. 2010
Tam je všechno !!!

http://ulozto­.cz/xeEUKD8m/jak-zabit-civilizaci-rar

xxx3

takže si shrneme fakta (ne xenofobní bláboly a hoaxy):
uprchlíků ze Sýrie je cca 4 miliony „ubytovaných“ v sousedních státech (tedy těch registrovaných) – v Turecku (cca 2 miliony), Libanonu (cca 1,1 milionu), Jordánsku (cca 0,6 milionu), v Iráku (cca 0,25 milionu). Zvláště pro takový Libanon je tato situace dlouhodobě neúnosná, protože tato země má cca !6 milionů! obyvatel a nyní i přes !milion! uprchlíků, o které se nemůže dlouhodobě starat (v tomto ohledu jsou české nářky nad několika tisícovkami uprchlíků u nás naprosto absurdní). Bez mezinárodní pomoci, která však pro tolik lidí nestačí, by ti lidé buď museli dávno zemřít hlady, nebo cestovat tam, kde mají možnost vést normální život – Evropa – alespoň v jejich očích. Ten příklad s uprchlíkem z lesa by se tedy musel dost poopravit, třeba takhle:
Ve vašem lese řádí sebranka, která vás kdykoli může připravit o život. Už před lety jste utekl z tohoto lesa pryč a zaťukal na blízké stavení v sousedním lese. Problém je, že ve stavení sedíte společně s několika desítkami dalších lidí už pár let (válka v Sýrii už trvá cca 4 roky), nesmíte se živit vlastní silou v lese (uprchlíci obvykle v těchto zemích nemůžou legálně pracovat), můžete jen přežívat (živořit) a doufat, že to všechno třeba už skončí, nebo..........si řeknete, že nemáte co ztratit a vydáte se zkusit štěstí tam, kde máte nejvyšší šanci stát se zase člověkem.
Takže ještě jednou:
Ta velká vlna uprchlíků přišla do Evropy až letos, přestože se válka v Sýrii odehrává už řadu let. Ti lidé opravdu nejprve vyčkávali v samotné Sýrii, nebo v okolních státech. Problém je, že válka nekončí a zdá se, že se ani ke konci nechýlí. Když si představím, že bych byl sám v kůži některého z obyvatel Sýrie, asi bych také uvažoval o emigraci. A kam bych chtěl emigrovat? Patrně tam, kde si člověk polepší a zároveň bude mít nějakou životní perspektivu. Je dobré připomenout, že před 2. sv. válkou také lidé utíkali spíše do USA než do Mexika.

bolak

dudu: Taky mě zmátl ten článek Uprchlík si dělá selfie se svou zachránkyní Angelou Merkel, asi máme každý o pojmu „uprchlík“ trošku jiné představy, v mé představě to určitě není někdo, kdo si fotí selfíčka svým mobilem s obřím displejem a dvěma foťákama..