Avatar uživatele
Zlatý

Proč uprchlíci zbytečně podnikají tak náročné a nebezpečné cesty, cca 3700 km dlouhé?

Mám dotaz, proč když jde těm uprchlíkům skutečně o život a nejde jim o žádný finanční profit, se neschovají v nejbližší zemi do bezpečí, a putují tisíce kilometrů a riskují svou vyčerpávající cestou životy svoje i svých rodin? Kdyby mě někdo honil s puškou po lese a šlo mi o život, tak bych asi zabouchal na dveře první budovy kterou bych potkal a požádal o pomoc a úkryt, než abych se vydal do 100 kilometrů vzdáleného města, kde mají dle cedule pětihvězdičkovej hotel.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Z analýz vzniku ložisek a válečných konfliktů vyplývá, že ke krveprolitím velmi často dochází v místech přemnožení mladých mužů mezi 20 až 30-ti léty. Mají pocit nesvobody a silné nutkání seberealizace i za cenu násilí. Skuteční uprchlíci se nenacházejí v Evropě, nejezdí taxíky, nemají drahé mobily a neztěžují si na úklid na ubytovně, nýbrž trpí v lágrech kdesi u sousedů jejich domoviny. Se vší vážností si je třeba konečně uvědomit, že zde se ve skutečnosti jedná o hordy ambiciozních a všehoschopných vrahů a dobyvatelů!!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ono to není zbytečné, aspoň pro ně. Oni dostávají slušné peníze za to, aby v Evropě vyvolali chaos. Jo, některými obdivované USA to nepochopí. Putin, můj obdivovaný president cizí země nastolí pořádek!


Avatar uživatele
Zlatý

Protože někteří nezodpovědní politici jim slibují koláče bez práce a také vidí že dnešní generace evropanů by ani neuměla vzít flintu do ruky.Jen tak mimochodem - nevím že by v Bangladéši,Pákistánu nebo v Kosovu zuřila válka.


Avatar uživatele
Bronzový

Protože si myslí, že v Německu a ve Velké Británii se budou mít nejlíp.
Nejbližší zemí myslíš které země?


Avatar uživatele
Stříbrný

To nejsou skuteční uprchlíci, tihle to sem přišli jen vysát, oni neumí nic, jen řvát, znásilňovat, kadit a žrát
https://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Šokující odpověď naleznete v knížce Benjamina Kurase - Jak zabít civilizaci z r. 2010
Tam je všechno !!!

http://ulozto.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

takže si shrneme fakta (ne xenofobní bláboly a hoaxy):
uprchlíků ze Sýrie je cca 4 miliony "ubytovaných" v sousedních státech (tedy těch registrovaných) - v Turecku (cca 2 miliony), Libanonu (cca 1,1 milionu), Jordánsku (cca 0,6 milionu), v Iráku (cca 0,25 milionu). Zvláště pro takový Libanon je tato situace dlouhodobě neúnosná, protože tato země má cca !6 milionů! obyvatel a nyní i přes !milion! uprchlíků, o které se nemůže dlouhodobě starat (v tomto ohledu jsou české nářky nad několika tisícovkami uprchlíků u nás naprosto absurdní). Bez mezinárodní pomoci, která však pro tolik lidí nestačí, by ti lidé buď museli dávno zemřít hlady, nebo cestovat tam, kde mají možnost vést normální život - Evropa - alespoň v jejich očích. Ten příklad s uprchlíkem z lesa by se tedy musel dost poopravit, třeba takhle:
Ve vašem lese řádí sebranka, která vás kdykoli může připravit o život. Už před lety jste utekl z tohoto lesa pryč a zaťukal na blízké stavení v sousedním lese. Problém je, že ve stavení sedíte společně s několika desítkami dalších lidí už pár let (válka v Sýrii už trvá cca 4 roky), nesmíte se živit vlastní silou v lese (uprchlíci obvykle v těchto zemích nemůžou legálně pracovat), můžete jen přežívat (živořit) a doufat, že to všechno třeba už skončí, nebo..........si řeknete, že nemáte co ztratit a vydáte se zkusit štěstí tam, kde máte nejvyšší šanci stát se zase člověkem.
Takže ještě jednou:
Ta velká vlna uprchlíků přišla do Evropy až letos, přestože se válka v Sýrii odehrává už řadu let. Ti lidé opravdu nejprve vyčkávali v samotné Sýrii, nebo v okolních státech. Problém je, že válka nekončí a zdá se, že se ani ke konci nechýlí. Když si představím, že bych byl sám v kůži některého z obyvatel Sýrie, asi bych také uvažoval o emigraci. A kam bych chtěl emigrovat? Patrně tam, kde si člověk polepší a zároveň bude mít nějakou životní perspektivu. Je dobré připomenout, že před 2. sv. válkou také lidé utíkali spíše do USA než do Mexika.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

dudu: Taky mě zmátl ten článek Uprchlík si dělá selfie se svou zachránkyní Angelou Merkel, asi máme každý o pojmu "uprchlík" trošku jiné představy, v mé představě to určitě není někdo, kdo si fotí selfíčka svým mobilem s obřím displejem a dvěma foťákama..

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4950
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1505
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.