pavetka

Proc uniforma zvysuje atraktivitu? Lze to vysvětlit nejakou hypotézou?

Nejlepší odpověď
klumprt

Hypotézu na to žádnou neznám, tak nějakou vymyslím. Uniforma je spojena s povoláním, které vyžaduje silné, zdravé a statečné muže. Proto se předpokládá (i podvědomě), že muž v uniformě je silný, zdravý a statečný – z genetického hlediska ideální otec.
Kromě toho, když má někdo uniformu, (zejména vycházkovou nebo slavnostní) tak je většinou zároveň oholený, ostříhaný, umytý a vyžehlený. Což většina žen vidí u mužů ráda, ale u civilisty to dnes bohužel znamená, že máte nejspíš co do činění s homosexuálem. 🙂
Doplňuji:
Mimochodem, českým policistkám uniforma většinou esteticky dost ubližuje, ale vojačky jsou OK 🙂

Další odpovědi
setapouch

Protože ženská ví, že je chlap ochočený, zvyklý poslouchat na slovo a žrát blafy :)

lexx

Ne vždy, ne vždy…když jsem já sloužil vlasti (tenkrát v ČSLA) a mašíroval městem tak školačky pokřikovaly: hele, voják Švejk ! levá, dva ! pravda, měl jsem mírnou nadváhu a dobráckej úsměv…ale bol som čiatar absolvent !

arygnoc

mám na uniformu alergiu.
akúkoľvek, i tú poštársku.

od tej doby, čo ma nútili „do zeleného“ prevláda vo mne názor, že každý, kto má uniformu, je člen idiotského stáda podriadeného volovi.

takže u mňa je to opačne.

;-Q

setapouch

klumprt: nesouhlasím, vojačkám uniforma AČR většinou nelichotí. Ale to je asi věc názoru :)

klumprt

Tak maskáče jsou určitě špatně. Ale vycházková uniforma se sukní si myslím, jim docela sekne.

setapouch

Myslel jsem vycházkovou :)

střevo

no mužatkám to sekne, taky se jim směju