Proč ugrofinské jazyky nepatří do indoevropských jazyků ??

Nejlepší odpověď
quentos

protože s nimi nemají společný základ, ani se z indoevropštiny nevyvinuly. Však si přečtěte nějaký maďarský nebo finský text – připomíná vám jen trochu nějaký jiný evropský jazyk?

Další odpovědi
annas

Ugrofinské jazyky (maďarrština, finština, estonština, laponština) patří mezi jazyky uralské. Stejně jako jazyky drobných národnostních skupin žijících v polárních oblastech bývalého Sovětského svazu.

Tzn., že tato jazyková rodina není územně ani genealogicky spojena s jazyky indoevropskými.