Frogman

Proč učitelé píšou obrácené áčko, když u některé úlohy chybí odpověď?

Snad každý učitel ví, co mám přesně na mysli. Vypadá to jako obrácené áčko nebo přeškrtnuté véčko.

Na základce se ještě používalo velké písmeno V s tečkou a to znamenalo VIDĚL(A). Asi je to všude jinak, ale místo toho prvního znaku jsem viděl i přeškrtnutou­ nulu.

Nejlepší odpověď
gecco

Podobně, jako je „✓“ znakem pro ´OK´ (v pořádku, správně…), je vodorovně (či, častěji, zešikma) přeškrtnuté „V“ znakem pro ´chybí´…
😉

Další odpovědi
dubraro

„Obrácené A“ je typografická značka pro vsuvku, tedy místo, kam má být něco vloženo, kde něco chybí. V tomto případě chybějící odpověď nebo její část.
Přeškrtnutá nula se píše tam, kde má být vyloučena záměna s písmenem „O“.

Klaproth

Proč to píšou učitelé nevím, ale jako vyučený tiskař znám korektorská znaménka. Žádné obrácené A se nepoužívá, je to jednou nebo dvakrát přeškrtnuté V jako značka pro vložení více chybějících slov.

Zdroj: http://kmil.it­specialist.cz/Pred­chozi/korekce1­.htm

annas

1.Znaménko „V“,může mít různé podoby – přeškrtnuté jednou, dvakrát ap. = zkratka pro „Vložit“. Jde o korekturní znaménko, které vzniklo při psaní rukou, dnes je to tyopografická značka.
Toto znaménko jsem běžně používala, když něco v textu chybělo, třeba při písemné práci.

1. Místo své parafy použil nejen učitel, ale i úředník značku „V.“. ´Viděl(a) jsem". Ale tohoto tzv. „vidování“ se dalo zneužít. Ale to je jiná kapitola.

3 .Přeškrtnutá nula v matematice např. u množina = nic, prázdniá množina.

.Kromě rozlišení písmenka O a číslice 0 se škrtnutá nula obecně používá pro hodnotu, která je nulová.

Takže u učitele – úkol nesplněný, nebo naopak žádná chyba.
Záleží na zůsobu postupu, který učitel zvolí při opravě písemky.

Korekturní znaménka
http://www.ty­potext.cz/rad­ce7c_1.html

quentos

Sám uvádíte velké písmeno V s tečkou – stačí trocha fantazie a dovtípíme se, že přeškrtnuté (nikoliv „přeškrtlé“) V naopak znamená „neviděl(a)“. Tedy chybí odpověď = tu odpověď nevidím.

zjentek

Protože hodnotí plnění úkolů a maj pro to různý značky, dětí je mnoho a z hlavy se špatně pamatuje, kdo na to úplně smolí. Výsledky flákačů je třeba označkovat a když jsem byl dítě já, k této značce neodmyslitelně patřilo i tahání za ucho, což se oboustranně mnohem lépe pamatovalo! ;)