ananas9

Proč učitelce vadím?

Moje učitelka na český jazyk mě nemá ráda(spíš plat mích rodičů,mamka vydělává 80 000 a můj tatka taky,to je dohromady 160 000 měsíčně kč),na začátku září jsem byla na dovolené a takže jsem hned nenastoupila do školy.Hned moje první známka z češtiny byla 4,učitelka rodičům na třídních schůzkách vykládala,že bychom takhle na dovolené neměli jezdit.Dále mi na třídních schůzkách dávala za vzor moji kamarádku,která klidně napíše Ježíš KrYstus.Jednou byla taková soutěž o to kdo vymyslí nejvíce slov na jedno téma,vymyslela jsem jich nejvíc a přihlásila jsem se,ale ona mě nevyvolala,místo toho vyvolala kluka,který se přihlásil až po mě(pravděpodob­nost,že si mě nevšimla je nulová stála přímo přede mnou).Nevíte proč mě tak nemusí,nikdy jsem v jejich hodinách nevyrušovala.

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem vám jednou psala, že na otázku PROČ znáte odpověď jen vy sama. Čteme jen vaše vyjádření, váš subjektivní pohled, neznáme pohled učitelky na vaše chování, přístup k povinnostem atd. .

Příklady, které uvádíte, mohly v kontextu vyznít jinak. Že vás učitelka nevyzkoušela? Máte se připravovat půlběžně, nikoliv se přihlásit jen tehdy, když se naučíte.

Byla jste na dovolené v době školního vyučování, proto jste měla počítat s tím, že vám učitelka nebude zameškané učivo tolerovat . Dostatečná známka po návratu z dovolené? Neuvedla jste, čeho se zkoušení týkalo. Třeba znalost pravopisu nesouvisí s dovolenou.

Opravdu jde jen o váš subjektivní pohled. Proč se zmiňujete o tom, kolik vaši rodiče vydělají? Může to svědčit o určité vaší nadřazenosti, tedy o tom, že peníze jsou u vás na prvním místě atd. Nemyslím si, že vám učitelka závidí, ale spíš posuzuje vaše negativní chování, třeba upřednostňování peněz před vědomostmi a školními povinnostmi.

Zřejmě nejste ani prospěchově tak výborná, jak se domníváte. Projděte si znova svou otázku.

Jak jsem napsala, zamyslete se nad svým přístupem. Jestliže pochopíte sama sebe, pochopíte i všechno ostatní.

Další odpovědi
ivzez

Ananas, začni se na lidi kolem sebe dívat s otevřenýma očima, přestaň se na svět dívat „skrz peníze svých rodičů“. Tví rodiče jistě mají peníze zaslouženě a nevidím nejmenší důvod, proč by jim měl kdokoliv závidět.

Proč paní učitelka vyvolala někoho jiného, se musíš zeptat jí.
Ale podle mne mohla mít důvodů spoustu – např., jestli se ten
žák nehlásí příliš často, mohla mu chtít dát příležitost.

Dovolená na začátku školního roku?
Podle mne by byla v pořádku, kdybys po ní nezačala čtyřkou.

Také jsme párkrát vzali dcery na dovolenou v průběhu školního roku (na hory). Ale v žádosti o uvolnění jsme napsali, že s dětmi učivo doplníme. Vyžádali jsme si plán na dobu dovolené a učivo jsme s dcerami probrali. Většinou se vracely s malinkým náskokem, protože se ve škole nepodařilo vše naplánované probrat. Ani jednou po návratu nezačaly v některém předmětu horší známkou než dvojkou …

Co o tom soudíš? Nemohl by být problém jinde
(např. v přístupu ke škole, k povinnostem i k učitelce)?

kapka

Ja verim jak na namysleny zaky, tak na zasedly ucitelky. Tohle soudit nebudu, nema to fakt smysl. Budu vychazet z toho, ze tu situaci proste vnimas prave takhle nespravedlive a neni ti to prijemny. A reknu ti asi tohle. Pripravuj se svedomite do skoly a pocitej s tim, ze ne vzdy vsechno dopadne tak, jak sis naplanovala nebo jak jsi predpokladala. A ver, ze v silach jedny ucitelky neni, aby ti zkazila cely budouci zivot. Tak ji z toho ani radsi nepodezirej, ze to ma v umyslu. Drobny nespravedlnosti se proste dejou, ale ty te prece nepolozi, ne? :)

eluseka

buď je to jen náhoda, což si myslím že v tvým případě 100% ne :D
takže ta učitelka může možna i zavidět… nebo tě asi moc nemusí.. jestli je na škole nová (jako třeba 2 roky) a mladá tak se ani nedivím, tenhle typ učitelky moc dobře znam..zkus ji ignorovat a nerešit… ;)

anonym

Buď si děláš srandu nebo jsi fakt „nejlepší“.

střevo

holka, von tě život naučí…za komančů sme nesměli ve škole říkat to co doma
a teďka se pokud vím nesmí říkat že máš prachy, jináč bude zle…
u mě bys doma hned dostala vejprask aby z tebe nebyla hlupaňa;-)

da ny

Přečti si, co jsi napsala…
Kdybych byla učitelka ČJ a měla ohodnotit tvůj projev (pravopis a sloh),
nebyla by to žádná sláva ;( a to nevím, jak jsi na tom s literaturou a čtením/výběrem knih.
Zatím zde stavíš na odiv krátkozrace jen peníze, věci a konzum, tedy „úspěch“ svých rodičů …
Je pravda, že ne všichni kantoři jsou objektivní, kvalitní a odborníci.
Někdy také sklízíme to, co sami zaséváme :).

Pepa25

Je větší hrubka „mích rodičů“ nebo „Krystus“? Mně to přijde nastejno … 😉

jpau

V souvislosit s otázkou mi přijde součást odpovědi od „eluska“ dost komická 🙂

„Skus ji ignorovat a nerešit… ;)“