Proč u správních poplatcích není uvedena DPH ?!

Nejlepší odpověď
anonym

Správní poplatky nenahrazují v žádném případě daň. Jsou proto nazvány „správní poplatky“. Nemohou být zdaněny DPH, protože nesplňují dle §2,zákona 235/2004 Sb.,o dani z přidané hodnoty tzv. Předmět daně – poplatky nemohou být považovány ani za dodání zboží,pořízení zboží,poskytnutí služby za úplatu, či převod nemovitosti. Zjednodušeně řečeno předmětem DPH může být jen služba nebo zboží (nemovitost), u nějž se dalším obchodováním předpokládá zvýšení jeho hodnoty. Chce to pořádně si tento zákon prostudovat.

Další odpovědi
Mapel

Správní poplatky jdou prakticky daní zaplacenou státu. Takže z daně se neplatí další daně. Veškeré poplatky – soudní, správní, pokuty atd. neobsahují DPH.

Reuef

a jakou pridanou hodnotu byste tam chtel taky hledat ze jo…

Drap

U správních poplatků se snad ani DPH neúpočítá