LejdyTerr

Proč u některého doktora platím 30Kč a u jiného ne? Na co si tedy platím pojištění?

Docela mi vadí, že z platu mi jde docela velká částka na zdravotní pojištění a přesto platím u doktora 30Kč! Proč někteří doktoři si 30Kč berou a jiní ne? A jaktože po mě chtějí peníze i na kontrole, když se má platit jen při prvním ošetření?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď právníka u již vložených otázek

standa

Záleží na lékaři, jak posoudí svůj úkon. Existuje pojem „minimální kontakt s pacientem“ (alespoň já jsem tuto větičku měl ve své lékařské zprávě při opakové návštěvě na očním).

V tomto případě jsem neplatil nic, protože lékařka se na mě JEN podívala, napsala papír a já šel…

Na druhou stranu, mám informace od známých, že v obdobném případě jako jsem měl já, byl poplatek předepsán.

Tak si vyberte ?!

Jsem si jist, že existuje určitě nějaký metodický předpis, který popisuje celkem jasně kdy poplatky u opakovaných vyšetření ano, kdy ne. Ale stejně to v praxi bude vždy na lékaři, který si případný poplatek vždy obhájí.

A nevím, který z pacientů by měl čas a chuť se ´soudit´ o 30 Kč.

standa

Obecně platí, že poplatek se hradí při každé návštěvě lékaře…

Já jsem osobně zažil případ, kdy jsem při 1.kontrole (nějaký drobný chirurgický zákrok v obličeji) neplatil, protože lékař se na mě JEN podíval. A můj dotaz proč neplatím mi sdělil, že existuje pojem ´minimální výkon lékaře´, který se uplatňuje zejména pokud pacienta lékař kontroluje jen vizuálně a je to jen pár vteřin…

Ale mám zkušenosti, že identický ´zákrok´ si jiný lékař (dle sdělení mého známého) nechal zaplatit.

No a pak se v tom vyznej ! ? 🙂

Další odppvědi na podobné dotazy najdete v archívu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poplatky-u-lekare-2

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poplatek-u-lekare

Další odpovědi
led

Toto je otázka skôr pre vašich poslancov, ktorí toto odsúhlasili.

Drap

Tak byl stanoven zákon. Poplatek se má platit vždy, když tě lékař prohlédne, nebo jakýmkoli způsobem vyšetřuje.To znamená, že pokud tě doktor prohlíží tak platíž vždy a nejen při prvním ošetření.
Po mě obvoďák ještě nikdy poplatek nechtěl, protože bych mu ho stejně nezaplatil.