Frogman

Proč u nás taky nejsou tak pěkné stanice metra jako v Německu?

V Německu jsou stanice o dost hezčí a navíc jsou levnější než ty naše ošklivé… :DDD

Mnichov: https://www.stre­am.cz/gebrian­vs/10005877-metro-mnichov
Praha: https://www.stre­am.cz/gebrian­vs/10005995-metro-praha

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně si myslím, že metro v Praze také nevypadá nijak špatně. Jinak je to jen otázka peněz.

Další odpovědi
lexx

nevím…asi proto že germáni prohráli dvě války a nejsou poznamenáni bolševickým experimentem který dopadl špatně…pražské metro se mně líbí v dojču jsem nebyl

scratcher92

Já si myslím, že Praha má taky dost hezkých stanic (Staroměstská, Střížkov, Luka, Vyšehrad). Nemůžeš srovnávat německou a českou architekturu, obzvlášť z období železné opony. Porovnej Prahu třeba s Budapeští a uvidíš, že pražské metro není tak špatné a možná by ani nebylo vůbec nebýt některých turistů a spoluobčanů :)

Mc Merkurion

podívej se na starší díly,kde hodnotí staré stanice metra > ty hodnotil (a nejen on) kladně…

Agneta

Ano, jak už uvádí scratcher92, má Praha taky dost hezkých stanic, ale ty Petřiny, to je fakt katastrofa – ten vnějšek, ten vnitřek ujde. I ty další příklady mne pobavily, jsou to prostě nedostatky – které okamžitě vidí zahraniční návštěvníci*, zatímco nám „to nepřijde“, prostě ostuda:DDD
Já takové věci taky vidím – v mimoevropských zemích, které se snaží, aby měly úroveň…to bych měla mnoho příkladů…:DDD

*) oni tomu říkají „deficity třetího světa“, né že by bylo Česko třetím světem, ale těch deficitů máme mnoho…:DDD

Jakub Barton

protoze postavit stanici v čr stoji o třetinu vic než v Německu