Kepler

Proč u nás není k mání arašídový olej?

Dá se koupit mnoho druhů olejů, některé velmi kvalitní, jiné podřadné. Tak proč ne arašídový, který by měl patřit mezi ty kvalitnější? Věděli jste, že ona podzemnice olejná není oříšek, ale luštěnina? https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Podzemnice_o­lejn%C3%A1

Odpovědi
Čecho_slovák

Mohl by být tento? https://www.ca­no.cz/arasido­vy-olej-olitalia-1l?gclid=CjwK­CAjwhuCKBhADE­iwA1HegOV91KaT­FVxi6p1lEdquu­DapfvK_sSt-QQXhG2iFs6EQ5GZ3-Y8mGORoC_wsQAvD_BwE

hanny 2

… nebo tento ? https://www.vi­talcountry.cz/a­rasidovy-olej-500ml/

Hledat v prodejnách zdravé výživy.

da ny

Vyšší cena, malá poptávka. U nás v obchodě běžně také není, ani sezamový. Z pohodlí domova nakoupíme vše (I 250 ml). Nebo se musím projet v rámci kraje do Chebu.
Bez arašídového oleje se ráda obejdu. Stačí mi „žbrdlík“ sezamového, který stojí ve špajzu
Učí nás, na přednáškách, že pro obyvatele střední Evropy není podzemnice olejná žádné terno (a soja už vůbec ne, v USA je sojový olej dominantní a proto mne u nás nezajímá, ze soji, jen sojová omáčka :)). Do jídelníčku buráky raději nezařazovat (Vánoce až bohatě stačí ;D Jsou dosti silným alergenem. Asiaté mají jiné střevní enzymy a (trávení), podle jejich receptů příliš nevařím. Olej má příliš specifickou chuť (sezamový též). Na studenou kuchyni mám oblíbené jiné, pro mne chutné a zdravé oleje.
Obsahem a složením tuků je na tom prý podobně, jako olivový olej. Jestli obsahuje nějaké (dostatečný podíl) Omega 3, jsem nedohledala. Mají je , ze všech maximálně 3 oleje a trochu pak slunečnicový, v nedostatečném množství („ničí“ stav cév).
K dalšímu užití je skvělý: Arašídový olej v kosmetice
• při léčbě hnisavých ran
• je účinný při léčbě hemoragické diatézy u dětí, která snižuje srážlivost krve, a zastavuje krvácení pod kůží z cév a cévních vlásečnic
• používá se jako součást pleťových vod a kosmetických krémů (2–10%),
• při výrobě mýdla a šamponů
• super na masáže jako masážní olej

Kepler

ČS: jo, to je on, ale v žádném kšeftě jsem ho ještě neviděl.

da ny

U nás, v Bille nic takového /arašídový olej) nebylo a není (v akci, ani bez akce).
Nemají a nebudou objednávat např. nemléčné jogurty, smetanu apod (pro ABKM, kokosové, ovesné, jinde běžné). Bezlaktozových (bez mléčného cukru, s mléčnou bílkovinou) výrobků mají, ale dostatek.
V každém obchodě, stejného řetězce není automaticky, stejné zboží, jako v jiné Bille, ve městě, v jiném okrese, kraji.

Čecho_slovák

U nás v Bille je v nabídce, jinak bych nevkládal screen.

Čecho_slovák

Asi chodíte po blbých krámech. Třeba jej mají v akci v Bille.
https://ctrlv­.cz/gKCR