bubukaa

Proč u mě žádná kytka nepřežije

Už jsem jednou na otto téma psala ale už si opravdu nevím rady koupila jsem si v hypermarketu bazalku jelikož ji hodně přidávám do jídla a postavila jsem ji za okno na parapet a do rána se celá ohla a větvičky jsou honuté dolů a lístky jsou takové pamačkané. Proč zas? Myslela jsem že je to tím že byla blíž k topeni tak jsem ji dala jinam ale to jí také nepomohlo …

Nejlepší odpověď
Drap

Kupovat tyto věci v hypermarketu, tak to je pouze na jedno pouřití. Ty rostliny tam udržují jen aby je prodali, žádnou zvláštní péči nemajím, a většinou nevydrží dlouho. Zasejte si do truhlíku , nebo do květináče bazalku sama, půjde to sice pomaleji, ale budete mít kvalitní rostlinu a při normální péči vám vydrží dlouho.

Další odpovědi
hanulka11

Přesně jak píše drap , tyto rosliny naťového koření jsou k rychlé jednorázové spotřebě málokdy přežijí , zvláště tam kde je dost teplo. Také je nekupuji, lépe si vypěstovat svoje.