Wanderer

Proč tyto otázky? Naléhavost těchto problémů neskončila s filosoficko-teologickou tradicí starověku nebo středověku.

Questiones disputace:

  1. Co vnímáte pod pojmem svědomí?
  2. Myslíte si, že svědomí je důležité při vašem konání a jednání?
  3. Podle čeho poznáte, že jednáte proti svému svědomí?
  4. Je podle vašeho názoru intelekt důležitý k dokonalému poznání pravdy?
  5. Jak je pro vás důležité poznání ve vašem životě?
  6. Co je podle vás hřích?
  7. Je podle vás setrvávání v potěšení z hříšných myšlenek smrtelným hříchem?
  8. Může se svědomí mýlit?
  9. Zavazuje svědomí?
  10. Zavazuje svědomí více, nebo méně, než příkaz představeného?

Nejlepší odpověď
Kepler

Další filosof a nonkonformista? Zkus najít vhodnější a tímto cílenější web.

Další odpovědi
Drap

Máme snad dělat nějakou zkoušku z filozofie a psychologie ?

Wanderer

Nevyrostl jsem v rumunské Transylvanii, ani v Anglii a necítím se ani být ani filosof a nonkonformista.
Zajímá mne, zda ještě někdo ví co je svědomí. Děkuji Vám za odpověď. I takto vyjádřená odpověď je pro mne odpovědí.