Avatar uživatele
Damiana

Proč ty zdrobněliny?

Zajímá mě proč si starší ženy navzájem říkají zdrobnělinami svého jméno – Jaruško, Vlastičko, Miluško… Většinou to používají ty, které nejsou žádné křehulky, ale spíš takové herdekbaby, ale dost vehementně na takovém oslovení trvají. Někdy se tak dokonce i představují. Jejich partner jim říká Anči, ale sousedka Andulko. Přitom jsou často dost jízlivé a pomlouvají se i mezi sebou, takže takovou velkou láskou to asi nebude. Je to pokrytectví?
Doplňuji:
Ano, Pájo mě přesně pochopil, já myslela přesně tyhle jedubaby… Takové typy, které popisuje Sůwa jsou jiná liga 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Pomelo74, Pájo, Makina před 4472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Dobrý den, jsem taky taková „herdekbaba“ a s dalšími „herdekbabami“ chodím hrát Scrabble. Zcela samozřejmě se oslovujeme zdrobnělinami křestních jmen a nikomu to divné nepřipadá, ale jízlivé k sobě nejsme, ani se navzájem nepomlouváme. Možná to bude tím, že nám už tak nikdo neříká, většinou ani žádné partnery nemáme a tohle nám trošku zpříjemní život. Zdraví stará, už i trochu moudrá Sůwa
Doplňuji:
Ono je to tak, že veselost, dobrá nálada a spokojenost jsou určitou sebeobranou proti nástrahám osudu a věřte, že každá z nás si prožila v životě i hodně zlého. Jenže s tím bojujeme třeba právě přátelským chováním mezi sebou i k ostatním lidem. Každá generace by se dala roztřídit do „kategorií“, ale do duše nikdo druhému nevidí. Je ale fakt, že z mladého blbce bude zas jen starý blbec, tak prostě takové lidi nevyhledáváme 🙂. Sůwa

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

To víte, jsou to životní hééérečky. U jedné takové (jedné z mnoha) jsem byl 3 roky v nájmu. Když jsem s ní mluvil, nic po mě nechtěla, když jsem nabídl pomoc, z vesela se mnou rozprávěla a jen co jsem se hnul z bytu, pokoj mi prošmejdila a kde mohla mne pomluvila. Povahově to byl „hnus fialovej, velebnosti“… Lidi mám rád, tohle je ale extra kategorie seniorů… kdo tohle denně nezažil, můj postoj nepochopí.
Je to úskočnost a koncentrovaná neupřímnost… hrají to takhle celý život a řada „jejich přátel“ je považuje za veselé, pohodové a důvěryhodné lidi.

Doplnění:
Nepíši o kategorii veselých a se životem spokojených, upřímných starších žen… takové je radost potkávat.
Myslím tu „extra kategorii“ dam, která …jak napsala Damiana… často dost jízlivé pomlouvá jedna druhou a nevidí si při tom na špičku vlastního nosu…žijící ve stylu „porucha není na mém přijímači“ :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andělé

Faleš nesnáším v jakékoliv podobě a máte Damiano pravdu,že tyhle „jedubaby“ jsou opravdu kapitola sama o sobě.
Ale nelze jednoznačně hodit všechny lidi do jednoho pytle. Koukám,že je zde někdo zcela nedůvěřivý.
Já zdrobněliny mám naopak ráda. Pokud je to upřímné,je to milé a hřeje mě to. V mém okolí je s některými kamarádkami používáme. S těma pravýma nám to jde samo od sebe a nepřetvařujeme se u toho.
Ale s každým člověkem to samozřejmě nejde. Od falešného člověka,je zdrobnělina jako pěst na oko.
Pěkně to napsala Suwa…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Sú dva typy „starých báb“, ale i „starých mužov“ a nielen starých
1– ako popisuje Pájo.
2– ako popisuje „stará, už i trochu moudrá Sůwa“
Všetko záleží od toho, či žijú plným životom, alebo sa len užierajú závisťou. Falošnosť je v každom veku i pohlaví, žiaľ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Stejný důvod, jako zdrobněliny zde v podobě nicku !!!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-mne-nelibi

Nekoukejte jen po starých lidech !!!!
Moje zkušenost -kdo používá takovouto mluvu nemívá zrovna dobrý charakter ať je starý nebo mladý !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Souhlasím s Pájou, že to jsou hééérečky.
Já podobnou faleš nemám fakt ráda a s podobnými lidmi styky omezuji na mimimum :).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek