Damiana

Proč ty zdrobněliny?

Zajímá mě proč si starší ženy navzájem říkají zdrobnělinami svého jméno – Jaruško, Vlastičko, Miluško… Většinou to používají ty, které nejsou žádné křehulky, ale spíš takové herdekbaby, ale dost vehementně na takovém oslovení trvají. Někdy se tak dokonce i představují. Jejich partner jim říká Anči, ale sousedka Andulko. Přitom jsou často dost jízlivé a pomlouvají se i mezi sebou, takže takovou velkou láskou to asi nebude. Je to pokrytectví?
Doplňuji:
Ano, Pájo mě přesně pochopil, já myslela přesně tyhle jedubaby… Takové typy, které popisuje Sůwa jsou jiná liga 🙂

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dobrý den, jsem taky taková „herdekbaba“ a s dalšími „herdekbabami“ chodím hrát Scrabble. Zcela samozřejmě se oslovujeme zdrobnělinami křestních jmen a nikomu to divné nepřipadá, ale jízlivé k sobě nejsme, ani se navzájem nepomlouváme. Možná to bude tím, že nám už tak nikdo neříká, většinou ani žádné partnery nemáme a tohle nám trošku zpříjemní život. Zdraví stará, už i trochu moudrá Sůwa
Doplňuji:
Ono je to tak, že veselost, dobrá nálada a spokojenost jsou určitou sebeobranou proti nástrahám osudu a věřte, že každá z nás si prožila v životě i hodně zlého. Jenže s tím bojujeme třeba právě přátelským chováním mezi sebou i k ostatním lidem. Každá generace by se dala roztřídit do „kategorií“, ale do duše nikdo druhému nevidí. Je ale fakt, že z mladého blbce bude zas jen starý blbec, tak prostě takové lidi nevyhledáváme 🙂. Sůwa

Další odpovědi
Pájo

To víte, jsou to životní hééérečky. U jedné takové (jedné z mnoha) jsem byl 3 roky v nájmu. Když jsem s ní mluvil, nic po mě nechtěla, když jsem nabídl pomoc, z vesela se mnou rozprávěla a jen co jsem se hnul z bytu, pokoj mi prošmejdila a kde mohla mne pomluvila. Povahově to byl „hnus fialovej, velebnosti“… Lidi mám rád, tohle je ale extra kategorie seniorů… kdo tohle denně nezažil, můj postoj nepochopí.
Je to úskočnost a koncentrovaná neupřímnost… hrají to takhle celý život a řada „jejich přátel“ je považuje za veselé, pohodové a důvěryhodné lidi.

Doplnění:
Nepíši o kategorii veselých a se životem spokojených, upřímných starších žen… takové je radost potkávat.
Myslím tu „extra kategorii“ dam, která …jak napsala Damiana… často dost jízlivé pomlouvá jedna druhou a nevidí si při tom na špičku vlastního nosu…žijící ve stylu „porucha není na mém přijímači“ :)

Andělé

Faleš nesnáším v jakékoliv podobě a máte Damiano pravdu,že tyhle „jedubaby“ jsou opravdu kapitola sama o sobě.
Ale nelze jednoznačně hodit všechny lidi do jednoho pytle. Koukám,že je zde někdo zcela nedůvěřivý.
Já zdrobněliny mám naopak ráda. Pokud je to upřímné,je to milé a hřeje mě to. V mém okolí je s některými kamarádkami používáme. S těma pravýma nám to jde samo od sebe a nepřetvařujeme se u toho.
Ale s každým člověkem to samozřejmě nejde. Od falešného člověka,je zdrobnělina jako pěst na oko.
Pěkně to napsala Suwa…

led

Sú dva typy „starých báb“, ale i „starých mužov“ a nielen starých
1– ako popisuje Pájo.
2– ako popisuje „stará, už i trochu moudrá Sůwa“
Všetko záleží od toho, či žijú plným životom, alebo sa len užierajú závisťou. Falošnosť je v každom veku i pohlaví, žiaľ.

mosoj

Stejný důvod, jako zdrobněliny zde v podobě nicku !!!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-mne-nelibi

Nekoukejte jen po starých lidech !!!!
Moje zkušenost -kdo používá takovouto mluvu nemívá zrovna dobrý charakter ať je starý nebo mladý !!!

ReHu

Souhlasím s Pájou, že to jsou hééérečky.
Já podobnou faleš nemám fakt ráda a s podobnými lidmi styky omezuji na mimimum :).