Kepler

Proč ty akce, které si dlouho plánujeme a těšíme se na ně, většinou nevyjdou podle představ?

Naopak ty „hurá“ akce bývají nejvydařenější. Nebo je to jen tak subjektivně cítím a není to pravda?

Nejlepší odpověď
iceT

Nejsi sám, kdo to tak má. I mě se to děje. A proč to tak je, netuším, ale fakt každá akce, kterou jsem si kdy plánovala a představovala, nikdy nevyšla dle mých očekávání, a ty akce last minute byly vždy super.

Další odpovědi
aliendrone

Základní Murphyho zákon: CO SE MŮŽE POKAZIT, TO SE TAKÉ POKAZÍ!

(Zkrátka něco jako „Pravděpodobnost, že chléb spadne na zem namazanou stranou je přímo úměrná ceně koberce.“ atd. atd.) :D :D :D

marci1

Asi to bude tím, že se těšíme. Zajímavé je ale i to, že když se nám na nějakou akci moc nechce a tolik se netěšíme, bývá suprová. 🙂

Emefej

Odpověď bohužel neznám, ale z vlastní zkušenosti vím, že to tak obvykle bývá.

Kelt

Není to tak dlouho, že ani pětileté plány nedopadly podle představ jejich tvůrců a proto byly výsledky falšovány. Statisticky to asi nikdo nezkoumal, co je vydařené a co ne a jak. Někdy to vyjde ale ne vždy. Ale souhlasím a cítím s tebou.

Kepler

aliendrone: s Murphym vždy souhlas, ale proč se taky nepo*ere hurá akce? Asi proběhnou tak rychle, že to pan Murphy nestihne zařídit. Nebo proto, že ty moje akce jsou uskutečňovány v duchu prasokracie a tam vládnou zákony jiné. Já mám vůbec všechno spešl – od ledničky až po akce za účelem zhulákání…:-))

aliendrone

Přesně tak to je! Nemáš pracně vytvořený plán s časovým harmonogramem, tudíž se nemůže nic podělat. Pokud jde o uskutečňování akcí v duchu prasokracie, tak SILNĚ pochybuji, že tento systém jde kolektivně dlouhodobě provozovat na mikroúrovni společenství/spo­lečnosti několika jedinců. (obvykle to většinu rychle přestane bavit a společnost se jaksi automaticky rozpadá)

Osobně si myslím, že akce pořádáš v duchu demokratickém, což je jeden z důvodů, proč to lidi baví a zúčastňují se. Jako další důvod mne napadá tvoje „speciálnost“ Keplere – takové osoby (jejich přítomnost na akci) zajišťují neopakovatelné zážitky – kam se hrabou „zážitkové“ agentury! ;) :D :D

Kepler

Tak díky! 🙂 To bych tedy chtěl zažít akce pořádané tebou!
Ale k demokracií. Nepovažuju ji za samospasitelný a ideální systém, ale jen za nejlepší řešení ze všech těch špatných. A domnívám se, že dlouho předem plánované akce se často nevyvinou podle očekávání kvůli tomu, že si o ní vytvoříme zidealizované představy. Nejlíp si nepředstavovat nic a pak nemůžeme zklamáni. Jenže to většina lidí neumí.

ivzez

Už se to tu několikrát objevilo,
ale pořád netuším, co je prasokracie…

Kepler

Já to taky netuším 🙂 Autorem tohoto termínu je aliendrone, tak snad vysvětlí…

aliendrone

Přesná definice PRASOKRACIE podle mne asi nikdy nebyla sepsána, nicméně se o to pokusím. (přibližně) ;) :)

PRASOKRACIE je společenské zřízení, které si NĚKTERÉ prvky REÁLNĚ přebírá z DEMOKRACIE (např. název), jiné pouze nominálně (např. svobodu slova/projevu, rovnost před zákonem atd.).

Na první pohled mnozí pochopitelně zaměňují PRASOKRACII za DEMOKRACII (což už jen díky tomu, že PRASOKRACIE se kryje názvem DEMOKRACIE není nic divného). Ony ale i názvy jsou si podobné, oboje končí na „kracie“…, jenže je v tom rozdíl asi jako v: „Dám ti 100 000USD!“ oproti „Dám ti do držky!“ – v obou případech sice „něco“ obdržíš, ale já v tom prostě VIDÍM ty rozdíly. ;) :D :D