Avatar uživatele
Kepler

Proč ty akce, které si dlouho plánujeme a těšíme se na ně, většinou nevyjdou podle představ?

Naopak ty „hurá“ akce bývají nejvydařenější. Nebo je to jen tak subjektivně cítím a není to pravda?

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? iceT, gagaga, marci1, dubraro, Anikitos, independent, aliendrone před 2258 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Nejsi sám, kdo to tak má. I mě se to děje. A proč to tak je, netuším, ale fakt každá akce, kterou jsem si kdy plánovala a představovala, nikdy nevyšla dle mých očekávání, a ty akce last minute byly vždy super.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Základní Murphyho zákon: CO SE MŮŽE POKAZIT, TO SE TAKÉ POKAZÍ!

(Zkrátka něco jako „Pravděpodobnost, že chléb spadne na zem namazanou stranou je přímo úměrná ceně koberce.“ atd. atd.) :D :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Asi to bude tím, že se těšíme. Zajímavé je ale i to, že když se nám na nějakou akci moc nechce a tolik se netěšíme, bývá suprová. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Odpověď bohužel neznám, ale z vlastní zkušenosti vím, že to tak obvykle bývá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Není to tak dlouho, že ani pětileté plány nedopadly podle představ jejich tvůrců a proto byly výsledky falšovány. Statisticky to asi nikdo nezkoumal, co je vydařené a co ne a jak. Někdy to vyjde ale ne vždy. Ale souhlasím a cítím s tebou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

aliendrone: s Murphym vždy souhlas, ale proč se taky nepo*ere hurá akce? Asi proběhnou tak rychle, že to pan Murphy nestihne zařídit. Nebo proto, že ty moje akce jsou uskutečňovány v duchu prasokracie a tam vládnou zákony jiné. Já mám vůbec všechno spešl – od ledničky až po akce za účelem zhulákání…:-))

před 2258 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Přesně tak to je! Nemáš pracně vytvořený plán s časovým harmonogramem, tudíž se nemůže nic podělat. Pokud jde o uskutečňování akcí v duchu prasokracie, tak SILNĚ pochybuji, že tento systém jde kolektivně dlouhodobě provozovat na mikroúrovni společenství/spo­lečnosti několika jedinců. (obvykle to většinu rychle přestane bavit a společnost se jaksi automaticky rozpadá)

Osobně si myslím, že akce pořádáš v duchu demokratickém, což je jeden z důvodů, proč to lidi baví a zúčastňují se. Jako další důvod mne napadá tvoje „speciálnost“ Keplere – takové osoby (jejich přítomnost na akci) zajišťují neopakovatelné zážitky – kam se hrabou „zážitkové“ agentury! ;) :D :D

před 2258 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak díky! 🙂 To bych tedy chtěl zažít akce pořádané tebou!
Ale k demokracií. Nepovažuju ji za samospasitelný a ideální systém, ale jen za nejlepší řešení ze všech těch špatných. A domnívám se, že dlouho předem plánované akce se často nevyvinou podle očekávání kvůli tomu, že si o ní vytvoříme zidealizované představy. Nejlíp si nepředstavovat nic a pak nemůžeme zklamáni. Jenže to většina lidí neumí.

před 2257 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Už se to tu několikrát objevilo,
ale pořád netuším, co je prasokracie…

před 2258 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já to taky netuším 🙂 Autorem tohoto termínu je aliendrone, tak snad vysvětlí…

před 2258 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Přesná definice PRASOKRACIE podle mne asi nikdy nebyla sepsána, nicméně se o to pokusím. (přibližně) ;) :)

PRASOKRACIE je společenské zřízení, které si NĚKTERÉ prvky REÁLNĚ přebírá z DEMOKRACIE (např. název), jiné pouze nominálně (např. svobodu slova/projevu, rovnost před zákonem atd.).

Na první pohled mnozí pochopitelně zaměňují PRASOKRACII za DEMOKRACII (což už jen díky tomu, že PRASOKRACIE se kryje názvem DEMOKRACIE není nic divného). Ony ale i názvy jsou si podobné, oboje končí na „kracie“…, jenže je v tom rozdíl asi jako v: „Dám ti 100 000USD!“ oproti „Dám ti do držky!“ – v obou případech sice „něco“ obdržíš, ale já v tom prostě VIDÍM ty rozdíly. ;) :D :D

před 2258 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek