paul1

Proč tvar obuvi nekoresponduje s tvarem nohy?

Správný tvar chodidla má palec téměř rovnoběžný s osou chodidla a prsty vějířovitě od palce ustupují šikmo dolů.
Běžná obuv není vytvarovaná tak, aby odpovídala přirozenému tvaru chodidla, většina obuvi má symetrickou špičku a tím dochází k tzv. haluxu, to je k vybočení palce a natlačení prstů na noze na sebe.
Tím je noha nestabilní, to se přenáší na jiné části těla a může způsobovat kloubní problémy. Vypadá to na to, že výrobci obuvi nedostatečně spolupracují s ortopédy.

Nejlepší odpověď
EKSOT123

To je všechno pravda, někdy mohou být problémy i docela vážné:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=b0TgUsntdgQ

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=WKEWJkH7LtY

:D :D :D

Další odpovědi
Drap

Ano, je to svým způsobem pravda. Proto je nejlepší vyrábět si obuv sám, podle svých potřeb a je to zcela bez problémů.

Kepler

Samozřejmě, že je široce používána i obuv respektující tvar chodidla i nožní klenby. Především sportovní a ortopedická obuv. Jenže je tady diktát paní Módy, a tak si blbci dobrovolně svá chodidla ničí. Ortopedie a móda zkrátka spolu netleskají. K tomu už nic dodat nelze. Ale i denní obuv může alespoň částečně vyhovovat ortopedickým požadavkům a výrobci s ortopédy na jejich doporučení aspoň někdy dají.