Avatar uživatele
nyjono

Proč TV vysílají seriály třeba od 4. nebo 6. řady?

Už mi to vrtá hlavou dlouho.
Skončí seriál a za pár dní koukám, vysílají ho znovu, ale třeba od 5. řady. Z jakého důvodu?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Řekla bych, že to souvisí s vysílacími právy (na starší řady už je nemusí mít)
a se sledovaností (do sledovanějších dílů mohou „vecpat“ více reklamy).

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Já když uvidím najednou díl páté řady předpokládám, že jsem si těch předchozích 4 řad pouze nevšiml.
Nemohlo to být třeba tak že byl seriál vysílán zároveň (ale s posunem třeba půl roku) na různých stanicích? (tj na jedné začli před rokem, na druhé, sesterské, před půl rokem) ty sis všiml že na první končí a po čase sis všiml že na druhé je ta pátá řada? (třeba i v jiném časovém okně)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

ivzez, logicky nejstarší řady jsou ty první, ruhé atd. Čili, pokud reprízují třeba 5. není to ten důvod.
A co se týče konkrétně seriálu Živí mrtví, včera začala na Cool 5.řada. nebo 6.? To je jedno, nesleduju to, jen mě překvapila ta nelogika. A myslím, že sledovanost je zhruba stejná, vzhledem k ději celého seriálu.

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nyjono,

právě proto, že ty nejstarší řady jsou nejstarší, mohlo během
vysílání dalších řad dojít k zániku vysílacích práv k nejstarším řadám,
zatímco ta k novějším řadám ještě mohou trvat.

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

To možná jo 🙂

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Dochy, ne. Trochu googlení. Včera začali vysílat na COOL Živí mrtví. To je poslední, co vím. Ale stejné to bylo u seroše Rizzoli …

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ještě jedna alespoň trochu rozumná možnost:
Z nějakých důvodů (jiné plány na vysílání, vysílací práva,…) několikaměsíční přestávka mezi vysíláním 4. a 5. řady

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek