tatanka

Proč Turecko postoupilo na ME ve fotbalu?

Jsem laik.dík.

Nejlepší odpověď
arygnoc

poslednými priamymi postupujúcimi na majstrovstvách európy sa stali futbalisti turecka a chorvátska. prvý menovaní vďaka gólu v 89. minúte zdolali island 1: 0 a k PRVÉMU MIESTU V TABUĽKE TRETÍCH TÍMOV (priamo postupujúcemu, ostatné tretie týmy hrajú baráž) im zároveň pomohla výhra kazachstanu rovnakým pomerom v lotyšsku.
chorvátsko vyhralo na malte takisto 1: 0 a odsunulo na tretie miesto skupiny h nórsko, ktoré v ríme podľahlo taliansku 1: 2.
novembrovú baráž si okrem škandinávskeho celku zahrajú tiež maďarsko a bosna a hercegovina.

😉