eviktet

Proč tu jsme?

Každý živočich má zakódováno rozmnožit se, aby zachoval svůj druh. A díky tomu přežije zase jiný druh, který se jím živí a ten se také rozmnoží, jenže ten kruh, kde někdo jí dalšího a ten zase dalšího, se uzavře. A mně už delší dobou vrtá hlavou, proč tu tedy jsme (a všechna zvířata)? Vždyť to, že je Země živá nebo mrtvá neovlivní existenci vesmíru.

Možná jsem vám nevysvětlila, na co se ptám nebo je to úplná hloupost, ale…

Nejlepší odpověď
anonym

Pátráš po smyslu života? Tím ale je učit se, pokračovat ve vývoji lidstva ať po fyzické nebo duševní stránce. Předávat své vědomosti a zkušenosti potomkům, naplňovat odkaz předků a hlavně snažit se svůj život nepromrhat.
Zkus o lidech a o zvířatech přemýšlet odděleně, a potom si zkus pro změnu vše toto dát do souvislostí. Nejde brát zemi jenom jako otázku jejího osídlení tvory, kteří mají své místo v potravním řetězci. Je třeba si uvědomit, že i lidstvo se má co učit a má co odkoukat od zvířat. Musíme žít v souladu s přírodou a musíme dbát na zákony přírody. A také se musíme žít naplno a nejlépe, jak jsme toho schopni.

Další odpovědi
beer

Samotný život je součástí vesmíru a ten se řídí se složitými pravidly.
Pravidla existujícího života jsou naopak velmi jednoduchá – mezi jednotlvými organismy vznikne v přirozených podmínkách vývojem rovnováha. No a pak jsou tedy na planetě všichni tvorové do té doby, než přijde k nějaké přírodní změně (nemám na mysli člověka, který rovnováhu systematicky narušuje). Jedni se přizpůsobí, jiní ne, časem je ale zase rovnováha.
Takže to ber tak, že jsme pouhou malinkatou součástí vesmíru a jednoduše si toho s obrovskou pokorou važ. Přemýšlet o nějakých důvodech „proč?“, je podle mne zbytečné.