Marvan

Proč trvá bankovní převod 2 – 3 dny

Nedokážu prijít na důvod proč bankovní převod trvá 2 – 3 dny, když se jedná o zcela běžný přesun dat po internetu. Beru v potaz, že je třeba zachovat maximální bezpečnost, i tak nevidím důvod proč bankovní převod není okamžitá akce. Bankovnictví není jediný servis, který vyžaduje maximální bezpečnost, ale je tím nejpomalejším.

Nejlepší odpověď
takhlene

Lhůty převodu peněz mezi bankami upravuje zákon o platebním styku, který zavádí shodné podmínky pro platební transakce ve všech zemích EU.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

Další odpovědi
standa

Ale vámi uvedené lhůty (2–3 dny) už dávno neplatí.

Dnes máte připsány peníze od odesílatele, který má totožnou banku ja vy, ještě TENTÝŽ den.

U ´cizí´ banky je to den následující.