Stefan8888

Proč tři králové rozdávají krupicový cukr?

Dobrý den, mám takovou netradiční (neobvyklou) otázku. Chtěl bych se zeptat proč tři králové rozdávají krupicový cukr? Má to nějakou souvislost s tradicemi nebo je to jen tak. Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
marci1

Původně Tři králové donesli zlato, kadidlo a myrhu. Cukr představuje bílé zlato. 🙂
http://zabreh­.caritas.cz/cs/ts201­5/nametynakole­dovani.pdf

Další odpovědi
zjentek

Tři králové dnes nechodí, spíše se dá říci, že v dnešní době jde o pohůnky nějaké charity a jejich primárním cílem není chudým rozdávat, nýbrž naopak chtějí získat, čili hromadně pobírat dary od všech- chudých, bohatých, i těch, kteří se ke své životní situaci ještě jasně nevyslovili. Dary pak končí v charitách a ty s nimi dále naloží dle vlastního uvážení. Cukr je laciný, tudíž je jasný, že z jejich strany jde o „gesto“, díky němuž získají mnohem více prostředků, protože somrovat je mnohem snažší, pokud taky něco nabídnou. Kde nepomůže pěkná zištná koleda, zaručeně pomůže třeba nabídnutý cukr. Proč? Bo pak je to takové sladké kolem huby. Až na tom v životě budeš mizerně, klidně dám i pětikilo, když uvidím, žes mně obětoval i tu poslední špetku cukru. Sůl nad zlato a cukr jakbysmet!

Michálek1245

Je to jen „reklamní“ předmět charity. Prostě takové ty reklamní cukříky. Kromě toho je to relativně levné a myslím, že Charita ČR měla snad i nějaký kontrakt s firmou, která jim to dělala za lepší ceny. Osobně mám ale Tři králové docela rád. Podle mě je to fajn tradice, kterou se určitě vyplatí zachovávat. Stejně tak jako třeba Masopustní průvody a Velikonoční pomlázka. :)

orestez

V tyto dny byla v obchodě Albert akce krupicový cukr za 7,90-. Vše rozbalené po kilech. Ovšem kilovky cukru za 12,90– byly zabalený po desíti kusech. Znamená to, že nabízí, ale nechcou, aby se toho odneslo moc. Zlatý cukrnismus!