Avatar uživatele
Zlatý

Proč třeba OSN nemá právo a prostředky vůči zemím, které ničí naši planetu?

Brazílie - zákaz výkupu tamního dřeva. Ten prales je aspoň nějakou plící planety. Omezení spotřeby fosilních paliv - Čína na to kašle. Japonsko dál vesele těží z oceánů velryby pro "vědecké účely". Je vůbec něco, co by ten bordel ztrhl?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Proč nemá OSN prostředky? Protože je mnoho státu, které ji dluží velké peníze, třeba Brazílie, či USA.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Dryjáčníci z velkého byznysu platí výpalné politikům, takže to nemá řešení.Dokonce když zmiňuješ Brazílii, tam po černé těžbě raději zapálí prales, aby nebylo možné zjistit viníka.
Poslechni si Mnislava Zeleného:
https://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Bronzový

OSN má agenturu UNEP - ta například stojí za vznikem IPCC. Nicméně jako všechny mezinárodní aktivity to stojí na mezinárodních smlouvách, které někdo může nepodepsat nebo si vyjednat výjimky - a je to ve všech oblastech, třeba i v šíření některých zakázaných zbraní ... Také je otázka vymahatelnosti těch smluv - příslušný stát od ní přinejhorším odstoupí, takže je tu jen nepřímý tlak a vyjednávání typu "když budete milí Japonci souhlasit s tímto omezením u velryb, tak my budeme souhlasit s vámi navrhovanou úpravou námořní smlovy ... "


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím, jak by se Brazílie stavěla k zastavení nebo silnému omezení těžby. Nevím, jestli na to má někdo páky (a jestli se to třeba OSN vůbec snaží řešit), je to majetek suverénního státu. Jasně, ten zákaz výkupu tamního dřeva by byl dobrý. Snad také kdyby jim třeba ostatní země platily nějaký menší příspěvek na ochranu "plic". Aspoň na nějaké přechodné období než se naučí hospodařit normálně. Stromy by se měly znovu sázet na vytěžených plochách, jak se to dělá ve všech jiných civilizovanějších zemích. Což nevím, jestli Jihoameričani dělají. Sice to už není takové, jako původní ekosystém, ale aspoň by se postupně přestalo těžit v pralese. Kromě toho některé cenné dřeviny asi rostou hodně hodně dlouho. Ale ať, sázet, sázet! Je to podobné jako s ropou atd. Je to na našem území, naše. Takže ekonomika, růst životní úrovně, vytěžit a nejlíp ještě dluhy udělat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Zrovna je článek, že v Brazilii zabili dalšího člověka, který bránil kácení pralesa. Byl to učitel. Ale nevěděl jsem, že kvůli bránění pralesa umírají lidé třeba i v Rumunsku. https://zpravy.aktualne.cz/…

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Ametyst, to je hrozný. Díky za odkaz.

 

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 1034
Zlatý annas 794
Zlatý Kepler 590
Zlatý beer 514
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 447
Zlatý marci1 369
Zlatý www 357
Zlatý gecco 235
Zlatý zjentek 210

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.