Avatar uživatele
Kepler

Proč třeba OSN nemá právo a prostředky vůči zemím, které ničí naši planetu?

Brazílie – zákaz výkupu tamního dřeva. Ten prales je aspoň nějakou plící planety. Omezení spotřeby fosilních paliv – Čína na to kašle. Japonsko dál vesele těží z oceánů velryby pro „vědecké účely“. Je vůbec něco, co by ten bordel ztrhl?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 1486 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hufnágl

Proč nemá OSN prostředky? Protože je mnoho státu, které ji dluží velké peníze, třeba Brazílie, či USA.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Dryjáčníci z velkého byznysu platí výpalné politikům, takže to nemá řešení.Dokonce když zmiňuješ Brazílii, tam po černé těžbě raději zapálí prales, aby nebylo možné zjistit viníka.
Poslechni si Mnislava Zeleného:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=A0dfnP6XHvk

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

OSN má agenturu UNEP – ta například stojí za vznikem IPCC. Nicméně jako všechny mezinárodní aktivity to stojí na mezinárodních smlouvách, které někdo může nepodepsat nebo si vyjednat výjimky – a je to ve všech oblastech, třeba i v šíření některých zakázaných zbraní … Také je otázka vymahatelnosti těch smluv – příslušný stát od ní přinejhorším odstoupí, takže je tu jen nepřímý tlak a vyjednávání typu „když budete milí Japonci souhlasit s tímto omezením u velryb, tak my budeme souhlasit s vámi navrhovanou úpravou námořní smlovy … “

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Nevím, jak by se Brazílie stavěla k zastavení nebo silnému omezení těžby. Nevím, jestli na to má někdo páky (a jestli se to třeba OSN vůbec snaží řešit), je to majetek suverénního státu. Jasně, ten zákaz výkupu tamního dřeva by byl dobrý. Snad také kdyby jim třeba ostatní země platily nějaký menší příspěvek na ochranu „plic“. Aspoň na nějaké přechodné období než se naučí hospodařit normálně. Stromy by se měly znovu sázet na vytěžených plochách, jak se to dělá ve všech jiných civilizovanějších zemích. Což nevím, jestli Jihoameričani dělají. Sice to už není takové, jako původní ekosystém, ale aspoň by se postupně přestalo těžit v pralese. Kromě toho některé cenné dřeviny asi rostou hodně hodně dlouho. Ale ať, sázet, sázet! Je to podobné jako s ropou atd. Je to na našem území, naše. Takže ekonomika, růst životní úrovně, vytěžit a nejlíp ještě dluhy udělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Zrovna je článek, že v Brazilii zabili dalšího člověka, který bránil kácení pralesa. Byl to učitel. Ale nevěděl jsem, že kvůli bránění pralesa umírají lidé třeba i v Rumunsku. https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/rumunsko-pralesy-kaceni-evropa-drevo-mafie-lesnici/r~07df153­6022611ea9d020cc47ab­5f122/

před 1478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Ametyst, to je hrozný. Díky za odkaz.

před 1486 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek