dmatejek777

Proč tráva při sekání ,,voní"? A dřevo při řezání také?

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž při řezání dochází k drcení pletiv i vlastních buněk (také zvýšení teploty) a tím se uvolňují těkavé látky v nich. Tyto pak následně cítíme.
Studium
Doplňuji:
Při sekání trávy dochází ke stejnému jevu – „sekání“ mně v prvním textu nějak vypadlo..

Další odpovědi
nonnel

Ano, beer má pravdu. Já bych ještě dodal, že jinak voní seno koním, jinak zamilovaným a jinak alergikům.