Proč transsexuálové uvažuji o procesu změny pohlaví?

Zajímal by mě názor,co některé jedince (transsexuály) dovádí k procesu změny pohlaví tzv. přeměně ženy na
muže a při přeměně z muže na ženu. http://www.per­fectclinic.cz/o­perace-transsexualu

Odpovědi
annas

Podívejte se do archivu, najdete zde několik dotazů, které se týkají transsexuality.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=transsexu%C3%A1lov%­C3%A9

Proč asi? Uvažuji nějak takto. Konkrétní přičinu neznám, jsou různé. Kdysi v TV existoval pořad Tabu, kde se transsexuál svěřil, proč pořádal o změnu. Osobně jsem se se setkala s ženou, která se stala mužem.

Nejen tuto informaci, ale i další najdete v odkazech.

Transsexuálové mají jiné tělo, než vyhovuje jejich myšlení. To, že se cítí jako muž a jsou v těle ženy, či naopak, dozrává v období dospívání. Někteří se tomu brání, nerozumí sami sobě, ožení se či vdají, a pak teprve požádají o změnu pohlaví.

Necítí se dobře „ve svém těle“, potřebují se zbavít přirozeného pohlaví a tělesných znaků, které ochotně vymění za „napodobeninu“ opačného pohlaví.

Jsou přesvědčení, že jen operace .jim umožní žít plnohodně a zařadit se do společnosti. Transsexál s zřejmě e těžko dorozumívá s okolím, mnozí nemají dobré rodinné zázemí. Bohužel i někteří přicházejí o rodinu, přátelé, postavení, zaměstnání atd.

Ale přesto vše obětují, aby se cítili šťastni.

iceT

No proč asi? Protože muž cítící se být ženou asi těžko bude nosit sukně a podprsenky na veřejnosti.
A není to tak docela snadné, že si řekneš já su chlap a narodil jsem se jako baba, oni musí po určitou dobu žít jako pohlaví, ve které jsou přeoperovaní, musí se ztotožnit s tím, kým budou a není to snadné.

led

IceT, ale niektorí nosia práve preto, že sa cítia ženami.

iceT

To pak není transsexuál, ale transvestita, a ti se rádi předvádějí jako ženy a mají i show, ale za nic by se nedali předělat. Náhodou znám jednoho toho i toho, takže pár informací mám.