Kapicka

Proč tomu tak je?(noty)

Dobrý den,potřebovala bych poradit s noty.Dejme tomu že máme 3/4 takt a máme tam noty: čtvrťová,osmi­nová,čtvrťová,os­minová a máme k tomu zatleskat,podle těch dob což je první,dru-há,tře-tí a mně jde o to proč se u toho „tře“ netleskne.To je asi to jediné co jsem nepochopila,tak bych byla moc ráda za jakékoliv odpovědi 🙂
Doplňuji:
no jo omlouvám se s notami,spokojená?

Nejlepší odpověď
annas

Mělo by se tleskat na první těžkou dobu.
Doplňuji:
Každé tlesknutí vyjadřuje jednu notu. V uvedeném příkladu na slabitu „tře-“ běží druhá část čtvrťové noty, tudíž se na ni netleskne. (Uvedený příklad je synkopický).

Další odpovědi
anonym

S notami !

Děda Louda

Tak to ztvárnění se nepovidlo.
Pokus o opravu:
♩prv-ní, ♪ dru-♩há, tře-♪tí.

Je to srozumitelné?

bolak

Bohemico, to se v hudební bradži takhle říká,,něco jako jsou v IT ty admini…

anonym

@bolak-tahle Kapicka nemá s hudební branží asi nic společného (viz. její dotaz) ! :))