Avatar uživatele
LysoňXXX

Proč tomu tak je?

Proč se mě většinou např. v Olomouci na Hl.n. při koupi jízdenky někam na vesnici ptají, jestli nechci rovnou zpáteční jízdenku.
Doplňuji:
Doplňuji- jezdím často a když jedu z většího města na vesnici, tak se mě ptají jestli chci zpáteční. ( Jako by se počítalo s tím, že se vrátím zpět v ten den do města ) Na druhou stranu, když jedu z vesnice do města, tak se mě neptají. ( Jako by se počítalo, že zůstanu ve městě )

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? terry před 4264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Protože zpáteční jízdenka tě vyjde levněji, než samostatná jízdenk tam a druhá zpět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Tak je jasné, že když někam jedeš, tak se budeš chtít dostat zpátky :o)
Ale spíš jde o to, že většinou lidé, co si chtějí koupit zpáteční jízdenku, tak to zapomínají říct, tak se pokladní radši rovnou ptají, než aby pak jízdenku předělávaly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Neptají se jenom v Olomouci, ale na většině nádraží. Proto už dnes hlásím jako první informaci pokladní nebo průvodčímu „zpáteční, důchodcovská sleva 50, a místo, kam chci dojet“, nebo jednosměrová (a zbytek totéž). Je třeba si uvědomit, že zadání informací o jízdence má svůj sled. Proto se raději většinou pokladní zeptá na to, co tam musí naťukat jako první.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Je to tak, ty bestie se nás snažej udržet ve městech.
Těžko říct jaký maj s náma český dráhy plány…

Logicky by se měli ptát obráceně, protože když člověk jede z města na vesnici, tak tam jede buď na vejkend na chatu nebo za bábou s dědkem a předpokládá se že tam nějakou dobu vydrží, tedy že hned ten den nazpět nepojede a proto zpáteční jízdenku nepotřebuje. Nadruhou stranu jede-li někdo ze vsi do města, tak tam jede buď pracovně, na nákupy, na návštěvu nebo k doktorovi, což předpokládá že se ještě ten den bude vracet a měli by mu automaticky nabídnout zpáteční. Takže těžko říct proč, možná že se tě tak ptaj protože si mladej, a kdyby ti táhlo na sedumdesátku, tak by se ptali opačně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek