Kepler

Proč tolik lidí nemá rádo bublinky?

Podle mého je oxid uhličitý neškodný finální metabolit potravy a v krvi je ho víc než dost. Léčivé minerální vody jej taky obsahují, dělají se i uhličité koupele. Přesto mnoho lidí kupuje neperlivé minerálky, což mi hlava nebere. Pro mě je to naprosté znehodnocení. Teprve sycené nápoje mají ten správný říz. Je to předsudek, móda, nebo to má nějaké opodstatnění?

https://pixaba­y.com/photos/wa­ter-lemon-fresh-diet-sparkle-2890876/

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Mně to vadí, protože mě to nadýmá a krkám pak jak starej chlap. Když se potřebuju napít, tak chci, aby mi to klouzalo do krku, né abych musela postupně, aby mi z těch bublinek nevyhrkly slzy a nelechtalo mě v nose. Asi jsem cíťa. Vincentku zvládnu v pohodě, nějaký dobrý pivo jen jednou za čas, když mám fakt chuť.

„Někteří nemocní jako kardiaci, diabetici se sklonem k acidóze, lidé s vředovou chorobou či jinými poruchami gastrointesti­nálního traktu by neměli sycené vody pít vůbec nebo jen v rámci indikované lázeňské léčby.“

„Pravidelnou (nemluvě o každodenní) konzumaci perlivých a přírodních minerálních uměle sycených vod nelze doporučit ani zdravým spotřebitelům, protože konzumaci hlavního odpadního produktu našeho metabolismu, kterého se musí jinak organismus neustále zbavovat, nelze považovat za fyziologicky normální.“

Zdroj: http://www.szu­.cz/uploads/do­cuments/chzp/vo­da/pdf/bv_co2­.pdf

Další odpovědi
Hufnágl

Bublinky v minerálních vodách, v sodě, v nápojích – budiž, ale bublinky v pivu jsou zvrácenost.

quentos

Krká se po nich. ;{)>
Mně to krkání teda za tu chuť stojí…

Drap

Kolik je to tolik? Máš na to nějaký odkaz, nebo to soudíš podle sebe? Já bych to viděl, že těch lidí je tak polovina, kterým to chutná, a druhé polovině nechutná. Nikdy jsem neslyšel, že by se dělal na toto téma nějaký solidní velkoplošný průzkum.

Kepler

Hufnágl: to myslíš vážně? Bez bublinek je pivo jenom hořká voda. Zvětralé pivo je katastrofa.

Hufnágl

Keplere. Jsou bublinky a bublinky. Když honí pivo tím sajrajtem, tak grgám ještě dva dny.

Kepler

To máš pravdu. Někdy se pivo tlačí z KEG sudů oxidem uhličitým a to není správné. CO2 má být přirozeného původu.

anonym

Pivo, pivíčko…
nápoj z ryzího zlata,
to je mi krása, to je mi pitíčko,
chmel voňavý, pěna bílá kudrnatá.

Pivo je vášeň, toť pravdou jest,
však už se jedno támhle točí,
sliny v ústech, chci jen myšlenku vnést,
se mnou na jedno Kepler s Hufnáglem skočí.

Kepler

Jestli je to celé z tvé hlavy, bolšoje gratula! 🙂

anonym

Je :D

Kepler

Drap: stačí se podívat kolik je toho nabízeno v obchodech. Taková je i spotřeba. Nikdo neobjednává víc, než kolik toho prodá.

Drap

Pokud já vím, tak obchody nabízí jak nápoje s bublinkami, tak bez bublinek.