Anikitos

Proč tolik lidí baví vést nudné a zbytečné konverzace?

Myslím, když mluví o počasí, o tom co měli na snídani, o cenách v obchodech, o politice a o mnohých dalších věcech… Ale ony diskuze vedou zcela nudně a beze smyslu, bez hlubší myšlenky a dokážou na taková „témata,“ mluvit bez ustání.

I o nudných tématech se dá hovořit, ale oni mluví naprostou nepoutavě, nezajímavě, zbytečně…

Nejlepší odpověď
mosoj

Já si myslím, že u dnešních mladých lidí to vůbec nehrozí. Oni se neumí vyjadřovat .
Navíc, pokud nejsem účastníkem rozhovoru , nic mně toho není!!!

To samé se dá říci i o zdejších otázkách a odpovědích.

Další odpovědi
Kepler

Ne vždy a ne s každým se dá vést smysluplná konverzace plná hlubokých myšlenek. Taky k tomu musí být vhodné prostředí. Jak známo in vino veritas a in pivo taky!

annas

Proč? Těžko říct Pro někoho je navázat konverzaci s jiným člověkem snadné, pro jiného nesnadné. Jak jem psala, záleží také na sympatiii, empatii, na tom, zda je člověk přirozeně vtipný, nedává najevo svou nadřazenost.

Když začnou mluvit o počasí, jde o neosobní rozhovor, i když někdy dotyčné spojuje.

Zřejmě tito lidé nemají hodně zájmů, takže se baví o tom, co mají nového, o jídle atd. Druhá skutečnost, že protějšek neví, kdy skončit, takže opakuje všechno d Adama, vrací se, rozhovor pak unavuje a je nezajímavý a obtěžující. Ten, kdo je slušný, se snaží vydržet, i když je to někdy nad jeho síly ..
U četby či pořadů TV se nemusí shodnout, takže je zbytečné diskutovat.
Stejně to platí pro politické názory, náboženství, které mohou vyvolat negativní reakce. Někdy jde o jednostranné ego, vím toho víc, jindy i o nedůvěq
ru, takže hovor je jen povrchní…

Uvědomit si, že méně znamená více, je třeba prohodit jen několik slov, pokud to není např. kamarád. a slušně se rozloučit. Ale i těch několik bezvýznamných slova pomůže si uvěwdomit, že někdo o někoho stojí, poku jde o starší jedince.

dubraro

Protože i nudné a zbytečné konverzace vytvářejí a upevňují sociální kontakty.

ivzez

Lidi nebaví vést nudné ani zbytečné konverzace.
Lidé také nemohou za to, že Vám to, co je zajímá,
připadá nudné a zbytečné, nebo že Vám „nesedí“
jejich způsob vyjadřování.

Jak byste se asi cítil, kdyby někdo označil témata,
která zajímají Vás, za nudná a zbytečná?