Standaa

Proč tolik Čechů nemá rádo Michala Davida?

Je to jeho osobností nebo jeho uměleckou tvorbou?

Nejlepší odpověď
iceT

Kolik je tolik?
Vzpomínám si na doby,kdy jsem chodila ještě trsat po diskoškách a jeho písničky vždy dostaly lidi na parket,na rozdíl od vypalovaček z Óčka,které nikdo neznal.Neříkám,že ho mám ráda,spíš ho nemusím,ale hlavně jsem přesedlala na jiný hudební žánr.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uEBveR62fdw&lis­t=PL490FFDA1EF4DA20A

Další odpovědi
mosoj

Mluv za sebe.

ten který je

Jeho tvorba šla vždy mimo mě protože poslouchám úplně něco jiného a je tak nějak úplně z jiné sféry.Jako člověk si ovšem prošel tvrdou zkouškou když mu umřelo dítě.

dědapetr

Jeho skladby jsou kolotočové odrhovačky a jeho hlas taky nic moc pro uši.jeho tvorba pro spartakiádu je taky dílo.

anonym

Tak to je asi tvůj subjektivní pocit a pocit mladé generace.
My co jsme na jeho písničkách vyrostli, tak takový pocit nemáme.Mluvím ale za sebe, – Jugar – má jiný názor.Ale já jsem vyznával české písničky a nee anglické, čili Beatles a Rolling Stones mně za srdce nebrali.

anonym

Jdeš mi do noty,já ho přímo nesnáším.
Jeh styl,katastrofa a to pamatuju jeho nej,hity,no děs.

marci1

Těžko říci. Každému se samozřejmě líbí něco jiného a někteří lidé považují jeho tvorbu za jakýsi „kýč“. Vyprodává ale sály. 🙂
Některým asi vadí, že kdysi „za babku“ koupil dům po emigrantovi.

briketka10

mě vůbec nevadí jednou řekl :
Sám se nerozpakoval přirovnat se k superstar Michaelovi Jacksonovi – prohlásil, že v oblečení „světového Majkla“ před lidi předstoupil jako „československý Majkl“. A lidé to vzali.
http://kultura­.idnes.cz/ces­ky-hitmaker-predskakoval-boney-m-uspech-vsak-mel-vetsi-p3j-/hudba.aspx?c=A091209­_185558_hudba_jaz

Nepatuješ si, že on sám nosil taky červený sáčko ?
A byl tak hódně oblíbený a dodnes se jeho písně
hrajou na všech diskotékách ?
Doplňuji:
mě se líbí tahle písnička :)
Michal David – Je to blízko (Discopribeh) DVD
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Rwa4VW0LO­YE

da ny

Kde jsi přišel k této „informaci“, z čeho tak soudíš?
Doplňuji:
Pumíku,
to má ty zuby Michal ještě velmi levné 😁
Za 150 až 200 tisíc má dnes zuby kdekdo (spíše za za vyšší částky)

  • pár implantátů, na to protetika… a je to!

jirkajirka

Kolik Čechu nemá rádo dechovku ? Kolik Čechu nemá rádo operu? Kolik Čechu nemá rádo kántry ? Atd..... Prostě každý jsme jinačí.Kdyby se ale jeho skladby nelíbyly a nehrály nebyl by tam kde je.Prostě závist je cítit i zde.

Magička

spíš se divím, že ho má tolik lidí rádo..

lexx

Ano, kolik že jich je ? Pár miliónů občanů ani neví že existuje člověk tohoto jména, pochop…

Drap

Zřejmě proto, že se jim nelíbí ani David, ani jeho tvorba.

anonym

Michal David je nejlepší disdžokej všech dob a má zuby za 150 tisíc!…
http://www.aha­online.cz/cla­nek/zhave-drby/43969/michal-david-na-operacnim-kresle-nove-zuby-za-150-tisic.html

klob1

Nemá? Já spíš myslím, že má, ne? Možná ho znají pod jiným jménem? Ale to asi ne, že?
Ono je možná rozdíl mít někoho rád, a jiné poslouchat.
Je to jako s komunisty, nikdo je prý nemá rád, podle medií a tak, ale většina lidí by to brala zpět prý? A slyšívám Svatí komunisti, bylo to lepší.
To samé moc lidí je třeba volí a při tom ve výsledku to nevypadá tak.
A nemohou ho mít přece všichni rádi tedy, také něco nechává i na ostatní.
Já spíš si myslím, že víc lidí ho má rádo nežli nerado. viz ze zábav a žebříčků.
To samé jako moc lidí řekne, že by dechovku nemohlo poslouchat a už jsme zažili, že těm právě lidem pustili na díze a normálka na to tam pařili bylo jim to pak jedno. Takže od té doby to beru s rezervnou. Když někdo tvrdí, že třeba nesnáší něco nebo někoho a pak klidně na to blbne a nevadí mu to.

annas

Další názory v odkazu – stejná otázka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-michal-david-nenavideny