bolak

Proč tolik bolí sůl v ráně?

Co se tam děje z chemického hlediska?

Nejlepší odpověď
annas

Neumím anglicky, takže jsem uvedla strojový překlad, abych něco nepopletla.

http://www.ex­perienceprojec­t.com/question-answer/Why-Does-Salt-In-An-Open-Wound-Hurt/916945

Nervy v tělesné práci zasláním elektrické signály do mozku. Sůl je electrolite, tak v kontaktu s surový konec nervu to způsobí nepatrné elektrického proudu, které mají být vyrobeny, a poslal dolů, že nervy. Přestože se jedná o nepatrný proud, je stále více než nervová buňka by produkovala za normálních okolností. Jakmile je proud přijímán na mozek, že je přeložen jako bolest. Totéž by dojít s elektrolytickým sloučeninou.

sůl absorbuje tekutiny. baiscally to absorbig všechny liuquid a bakterie v qound. přirozeně sání, že až bude bolet jako mo FO.

Další odpovědi
mosoj

Annas : Řeknu svými slovy podle uvedeného překladu.
Nervy zasílají elektrické impulsy do mozku. Tyto impulsy se mění na základě vnějšího podnětu a mozek je vyhodnocuje. Kontaktem soli s ránou vzniká elektrický článek a díky němu se vytváří elektrické napětí, které mnohem větší než napětí normálních nervových impulsů. Mozek tyto abnormálně silné impulsy vyhodnocuje jako bolest.

www

Nervová zakončení reagují na podstatně vyšší slanost (i krev a buňky obsahují určité množství soli) a tím dochází k chemické reakci, vzniká bolest, čímž je tělo varováno.
Více viz anatomie těla, bolest, ap. Hledat přece umíš 😉 Na mém mobilu by to bylo moc práce, sorry.

annas

Ad mosoj. Děkuji.