annas

Proč to tak asi je?

Našla jsem přehled jmen, která nejčastěji dávají rodiče dvojčatům. Překvapilo mě, že mezi ně patří ta, která začínají prvním stejným písmenem.

Postupovali byste stejně?

  1. Petr – Pavel, Jiří – Jan, Jakub – Jan, Jiří – Josef, Martin – Michal.
  2. Jana – Jitka, Jana – Hana, Petra – Pavla.
  3. Petr – Pavla, Pavel – Petra, Petr – Lucie.

Sama nevím, co bych volila.

Nejlepší odpověď
dědapetr

To nevím, ale znám dvojčata které mají jména každé jiné,Karel a Tonda,Vlasta a Táňa.A neznám takové které by začínali stejnými písmeny.Aspoň ve svém okolí.

Další odpovědi
anonym

Většina rodičů je ovlivněna známými páry z kultury a historie.
Ale čistě z praktického hlediska jsou lepší rozdílná počáteční písmena křestních jmen, např. monogramy na různých oblečeních jak ve školce, tak i později.

DDarent

U mě

2 holky= Alexis a Destiny
2 kluci= Rodny a Ronon
kluk a holka= Rodny a Destiny

Ponytail

To nevím, každopádně já bych dala jména rozdílná, aby se mi nepletla. 🙂

Terryle

A já to docela i chápu, mít dvojčata, asi bych jim dala podobný jména. Prostě když dvojčata, tak ať jsou si podobná pořádně :o)
Akorát, kdybych měla kluka a holku, dala bych Jan – Jana, Petr – Petra. Nač to překombinovávat. I když je fakt, že pak se na ně blbě volá, na Peťu budou reagovat oba…
nicméně jen teoretizuju podle sebe, musel by se brát v potaz i názor druhýho rodiče.