Avatar uživatele
jirkajirka

Proč to tady na poradně nejde?

Objevil jsem internetovou poradnu poradte.cz Kde nikdo nekontroluje zda už v minulosti byla otázka položena,zda se tazatel dobře zeptal tázacím zájmenem,nikdo otázky nemaže.Snad hulvátské a sprosté,což je v pořádku. Poradna má i pěknou úroveň.Proč to tady nejde?Zapínám stopky kdo to spíše smaže.Určitě jsem porušil strašně moc pravidel poradny.
Doplňuji:
Majitelé stránek určitě takový teror tu nedělají.A ono to už začíná taky podle toho vypadat. Ti opravdu dobří rádci se tu pomalu vytrácejí. ocko,bohemica,be­dy.......

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, zzzzz, SteimlX, anonym, Nazdar Bazar, anonym před 3674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Stránka, keď začínala snažili sa všetci (väčšina) dodržiavať laťku nastavenú zriaďovateľom stránky.
Ale ako to už býva, kde je viac ľudí, vždy sa nájde nejaký rypák – rozvratník, tak sa stalo aj tu. Teror začali robiť práve tí, ktorí radšej miesto riadnej kvalifikovanej odpovede kritizovali. ako v doplnení pekne píšete „Ti opravdu dobří rádci se tu pomalu vytrácejí“ kto to však je, nechajme radšej na uživateľoch samotných. Nie všetci „dobrý a zlý, červený a čierný“ odchádzajú, keď im zvoní hrana, len zmenia masku, ale vo vnútri sú stále rovnakí.
Na druhej strane dodržujme pravidlá tejto stránky tak, ako sme potvrdili kliknutím na súhlas pri registrácii a to všetci registrovaní bez ohľadu na vyznamenanie, titul, pohlavie a počet bodov. Ľudia, buďte ľudia!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pravidla určují majitelé stránek a jsou taková jaká jsou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na jmenované poradně působím už dlouho ve „své“ rubrice pod svým nickem „bohemica“. Na poradte.cz si lidé nechodí pokecat jako sem, kdo má tu potřebu, je tam na to zvláštní kolonka. Ta poradna není vhodná pro chronické sběratele bodů, protože se boduje anonymně, počet kladných hodnocení je omezen, nelze bodovat zpětně a hlavně se začíná každý rok se sbíráním bodů znovu. Výborně tam dohlíží „syslové“, takže nějaké pokusy chápat pravidla po svém tam nemají šanci a admin skutečně funguje a měří všem stejně, nevšimla jsem si, že by měl nějaké svoje favority kteří mají od něj nějaké zvláštní V.I.P. výsady.
Však odtud mnozí uživatelé přešli sem na Odpovědi a naopak hodně otrávených místními poměry potkávám tam.
A nejdůležitější je, že nemění pravidla během hry, takže dodržují to, co mají uvedeno v pravidlech a mají-li tam vypsané odměny, tak je také dostanete.
na úspěch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Všechno jde,když se chce a tady se tomu prostě nechce.Nebo někomu,to je jedno,jak to je.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirkajirka

Mazat otázku jen proto,že někdo nedovede se správně zeptat v nadpise otázky???Nebo napsat ,,Otázka tu byla už položena" a hned pod ní naklikáno plno palcu pořád stejnýma lidma??

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

„Mazat otázku jen proto,že někdo nedovede se správně zeptat v nadpise otázky???“
Tu sa musím zastať „upodozrievaných mazačov“, možno vám ušiel oznam adminov na pravej strane, že otázky nesprávne položené budú odstraňovať. Je pravda, že tým, že urobiť poriadky vzal do rúk admin, trochu zneprehladnilo „mazanie“ – kto zmazal… admin, alebo neprívetivý uživateľ?
Súhlasím, tak ako sa podpisujeme pod svoje príspevky, môžme sa podpisovať aj pod svoje „mazania“. Ale myslím, že toto asi neprejde, spôsobí to totiž „bolenie hlavy“ mazačom (aj programátorom stránky).
Opakovanie otázky:
tiež treba rozlišovať, či ide o
1 – tzv. pohyblivú informáciu – meniteľnú, napríklad rýchlo meniace sa zákony,
2 – tzv. statickú informáciu – nemennú, napríklad ako napísala „5z“ kolegyňa zzzzz „jak se zbavit akné“
Domáce úlohy, súťaže:
neriešiť, ale prečo by sa nemohol vložiť návrh na riešenie, prípadne informáciu, kde si to možno naštudovať? v toto spôsobe to nie je ani suplovanie školy, vypracovanie DÚ. môžme to nazvať „postrčenie k návodu, vloženie hlavy k učebnici…“

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

led Co je v nadpisu na těchto otázkách špatně?

Příklady otázek
Špatně
Jak najdu svého psa? Jak najít zatoulaného psa?
Jsem těhotná?

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Vzhľadom na váš uzavretý profil na vašu vnútornú poštu nemôžem odpovedať na váš list, musím teda touto verejnou formou.
Pýtali ste sa na všeobecné mazanie otázok, odpovedala som na všeobecné mazanie a upriamila aj vašu pozornosť na pravú stranu stránky, kde admin píše oznámenia.
Jasne tam napísal:
"26.03.2014 – Zakládání otázek
Drazí uživatelé, otázky, které nebudou mít nazev otázky dle pravidel a kodexu budou mazány nehledě na obsah(např.:Změna školy,Prosím pomoc atd…), proto prosím kdo jen potvrdil registraci bez přečtení ať nyní si to pročte, aby se pak nedivil proč mizí otázky, které položil.

Zásady pro vkládání otázek:
Důležité a hlavní informace vložte již do názvu otázky.
Otázky formulujte jasně a výstižně.
Využijte tázacích zájmen (Jak, Kde, Kdy, Proč apod.).
Do popisu vložte doplňující informace a kontext, aby ostatní uživatelé přesně pochopili na co se ptáte.
Zvolte správnou kategorii.
Předem děkuji za pochopení."

Všimnite si, prosím:
„otázky, které nebudou mít nazev otázky dle pravidel a kodexu budou mazány nehledě na obsah(např.:Změna školy,Prosím pomoc atd…)“
Teda ak je otázka nejasná, prípadnenesprávne formulovaná a to tieto otázky:
„Jak najdu svého psa? Jak najít zatoulaného psa?
Jsem těhotná?“ sú, tek budú odstránené.
V čom je problém?
V tom, že treba pri zakladaní otázky trochu porozmýšľať aj nad formuláciou, nielen ju položiť?
Ale veď tu nie sú deti predškolského veku, ktoré by sme moholi „viniť z rozmýšľania“. Všetci užívatelia, ako si myslím a dúfam majú schopnosť čítať, písať a rozmýšľať. Tak nech túto schopnosť aj využívajú!

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Číst a kopírovat umím ale co dál? Nic jste mi nevysvětlila. Jinak minulí týden mi přišla jedna žádost o přidání do vnitřní pošty a dnes další Nadpis: Ztratil se mi pes. Stať: Kam zavolat, kde se zeptat? Co je tady špatně??

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nadpis nie je formou otázky, ale oznamu. Správne mala otázka znieť:
Kam zavolat, když se mi stratil pes? Koho se mám zeptat?
Kedže viete čítať, ešte raz si prečítajte oznam od admina, viď vyššie

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Prepáčte prosím, preklepy. Ďakujem

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

V prípade nejasnosti, prečo vaša otázka bola zmazaná, sa opýtajte, prosím, administrátora, ktorý má právomoc mazania, my to tu nevieme.

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Otázky jsou opavdu z pohledu češtiny chybně stylizované. Dají se chápat různě. Chce se jen nad nimi zamyslet .

Jakého psa chci hledat – třeba plyšového. Jak ho najdu, když neuvede tazatel, kde se ztratil, stejně tak zatoulaný pes – ztratil e ve městě, v lese atd.
Jak je to dlouho atd.

Jsem těhotná? Jak to může odpovdíající vědět?

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Mladá dívčina napíše dotaz Jsem těhotná? A v doplňující části otázky napíše proč si to myslí a zkušené ženy mohou poradit. Nemá každý vysokoškolské vzdělaný v češtině a tak se vyjadřuje po svém a i ke svému věku.

před 3672 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Opäť chybne položená otázka:„Jsem těhotná?“ Zodpovedne odpovedať na takúto citlivú otázku môže len odborný lekár.
Ak by položila otázku: „Podľa čoho poznám, že som tehotná?“ určite by skúsené ženy ponúkli možnosti, prípadne vysvetlili prejavy tehotnosti.

před 3672 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Jsem těhotná?. Věta holá tázací. „Podľa čoho poznám, že som tehotná?“ Věta rozvinutá.tázací Nic víc nic míň.Na obě zodpovědně odpoví lékař. Nebo tady řeknou názor,poradí.V obou větách ale každý pochopí o co jde.Jen rýpala ne!!

před 3671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Rozdiel v týchto vetách je významový.
1 – „Jsem těhotná?“ stačí odpoveď ano/nie
2 – „Podľa čoho poznám, že som tehotná?“ v odpovedi môžu byť vymenované príznaky, ale nemusí byť jednoznačne povedané ano/nie. Ide len o príznaky.
naozaj máte pravdu – nerýpte!
Už mi len chýba, aby ste sa hodili na zem, mavali ručičkami, nožičkami a revali…

před 3671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Když se zeptám ,, Jsem těhotná"?? Tak rádcové sdělí příznaky podle kterých to poznám.Ty samé příznaky mi sdělí když se zeptám,,Podle čeho poznám…Jinak skutečně už ležím na zemi a mlátím rukama nohama......Jak zem může nosit takové.......­..Jinak jste asi žena co musí mít za každou cenu pravdu a tak moudřejší ustoupí. Ano máte ve všem pravdu.

před 3670 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Jakého psa chci hledat a kde se ztratil uvedu v doplnujicí časti otázky.

před 3672 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Když se chce psa bít hůl se vždy najde

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Už len zistiť, kto je kto…

před 3672 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Jsou otázky na které ti rok stará odpověď nestačí, i kdyby jich tam bylo třeba 100. Např. zákony. Každou chvíli se mění, proto odkazovat na staré odpovědi je nesmysl.

Na otázku ve stylu „jak se zbavit akné“, která tu byla fakt mnohokrát, se asi nic nového nedozví .-(((

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

To mazalství, je tu velice zneužívané. Často mizí normální otázky, pak je sice admin vrátí, ale jsou na desáté straně, a tam nikdo nečte. Kolikrát ani nestihnu dopsat odpověď a když ji chci odeslat napíše mi to, že otázka byla smazaná, štve mě to:-(((

Tázající místo deseti odpovědi dostane když se mu zadaří jednu, a protože otázka se nesmí opakovat, nedozví se nic. To že byla celý den někde schovaná nikoho nezajímá. Proč u smazání není uvedeno kdo smazání navrhl? Vždyť pokud je to jeho názor, tak se snad nemá za co stydět.

Na druhou stranu je tu spousta hloupých otázek typu domácí úkol. To mě štve také ☹

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

zzzzz Děkuji velice kvalitní a vystihujicí odpověď.

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

jirkajirka,
Ak je niekto opravdu dobrý a chce pomáhať, v prvom rade poradí, pomôže a kritiku, zhadzovanie iného si nechá pre seba. Tu nie sú roboty, ale ľudia a ľudia sú rôzni, majú rôzne znalosti, rôzne vlastnosti…
vami menovaní výtečníci, ano, nemožno poprieť, veľa pomohli, poradili, ale aj narobili veľa rozkolov. Ale nebojte sa oni, ony, sú tu, nikam neodišli…

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Napsal jsem prostě co se mi nelíbí ,proto že po takovém nastavení podmínek mam obavu sem otázku vložit abych nebyla smazána.Nikoho jsem se nesnažil zhazovat. Nedělám to nikde na poradnách a ani ve svém osobním životě. Na mazání otázek si nestěžuji sám. Ani je tu moc nedávám,skutečne na googlu najdu skoro na vše odpověď

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Já navštěvovala poradte.cz ještě dřív, než jsem se zaregistrovala tady, každá poradna má své klady i zápory. Když ale potřebuji skutečně radu, tady bych už ji ani nehledala, beru to spíš jako zábavu. Ocko mi nechybí, Bedy má před maturitou a Bohemica je Ontola.

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

ocko je deaktivovaná, ale body na profilu
ji stále přibývají, z bohemicy je nyní ontola..

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek