štamgast

Proč to říkají?

Proč někteří lidé, když mají v televizi rozhovor říkají místo diváci posluchači? Kupříkladu dneska ráno ve Studiu 6 na ČT byl živý rozhovor se starostou Květné a on řekl na závěr „Hezké ráno všem posluchačům“ nebo něco takového. Všiml jsem si, že to říkají i někteří politici když jsou u Moravce. Já měl vždycky za to, že v televizi se říká divák a v rádiu posluchač ne?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Protože tuší, že se na to nikdo nedívá, ale jako kulisu to mají lidi zapnuté a poslouchají.

Další odpovědi
gecco

Třeba si dotyční uvědomují, že koukat se na to nedá…
😉
A nebo – spíše, si to v tu chvíli neuvědomí…

anonym

Poslouchat jako vnímat a je jedno čím,ale jistě je nejlepší zrakem i sluchem zároveň.