mosoj

Proč to nejde u nás ?

Na Slovensku budou od půlky tohoto měsíce jezdit děti, studenti a důchodci vlakem zadarmo.
Dokonce se to týká i občanů ČR !
Doplňuji:
No jo ale na ministerstvu dopravy jsou ve-při, tedy jsou zaneprázdnění hádáním se.

Nejlepší odpověď
gecco

…a jejich jízdné bude dopravcům dotováno ze státního rozpočtu…
___
Nic proti dětem, studentům či důchodcům – ale přijde mi úchylné takto plošně zvýhodňovat nějakou skupinu obyvatel (bez ohledu na jejich faktickou finanční situaci) na úkor skupiny jiné – tedy těch občanů, kteří platí daně (i těch s nejnižšími příjmy)…
Typický levicový populistický ´bordel´.

Další odpovědi
anonym

Proč by měli jezdit studenti a děti zdarma?Důchodci nad 70let at jezdí,tady funguje tržní hospodářství a né socialismus.
Nechápu proč by měl někdo jezdit zadarmo ,vše pak dotuje stát z kapes daňových poplatníků.

carpediem

No vono se jim to stejnak brzo zruší, už to autobusová doprava napadá, je to zvýhodnění jednoho sektoru, což je nepřípustné.

ivzez

Vidím-li, kolik aut dnes jezdí, jak jsou města „neprůjezdná“, …
dopad dopravy na životní prostředí, … přemýšlím, co s tím.

Veřejná doprava pro všechny zdarma (na náklady státu = nás všech)
by mohla být jednou z cest.

dudu

Utopie nebo populismus. Týkalo by se to téměř poloviny národa. Kromě toho má Slovensko na krku přibližně čtyřistatisíc cikánů. Dlouhodobě není tyto sociální výdaje schopno ufinancovat.

Kelt

To by mělo být adresováno Ministerstvu dopravy. Dokonce v Praze jezdí starší osoby nad 70 let zadarmo, ale musí být české národnosti. Taky mi to vadí a položil jsem si stejnou otázku, jakmile jsem uvedenou reportáž viděl.

arygnoc

sú mestá, kde je mhd zadarmo – bez ohľadu na vek.
napr. tallin.

;-Q

gecco

Ivzez – bohužel, o5 už pro tebe nemám ´palec´, naprosto souhlasím, pokud bude nějak rozumně vyřešeno omezení dopravců (aby nebyly zaváděny nadbytečné, leč pro ně výnosné, nepotřebné spoje).
Situace na Slovensku má ale jiné priority, než je omezení individuální přepravy – děti, studenti a zřejmě ani důchodci, silniční zácpy nezpůsobují.
😉

ivzez

Samozřejmě, že by se muselo myslet
i na případné podvodníky,
kteří by na tom chtěli vydělat.

Ale pokud by ubylo jízd aut s jednou osobou,
vyděláme na tom všichni (životní prostředí).

carpediem

S komplet zdarma bych souhlasila i já. Má to tak třeba Frýdek Místek, za cca 300kč na rok se vyřídí potvrzení, že člověk městu nic nedluží a celý rok jezdí zadarmo. Je to super, hodně to lidé využívají. Dlužníci si musí kupovat jízdenky i nadále:-))) Což mě velice těší:-)))

ivzez

To je vynikající kombinace.
Věřím, že i neplatičů ubylo …

mosoj

Slovo do pranice. Podle Gecca je na Slovensku bordel. No já bych řekl že to je naopak, ale to se musí vyjádřit sami Slováci.

carpediem

Tam mají bordel:-((( třeba v katastru, 25 let po revoluci a já dodnes nemám vrácený majetek:-((( Katastr nehnutelností je mega velký bordel:-((( Jinak slovensko miluje, je to krásná zem, až na ty pozemky:-(((

mosoj

On ten gecco zase tak výborný člověk nebude jak mně tvrdí u sousedů.

mosoj

Jugar, názor to typického závistivého Čecha. A teď si představ že od začátku roku dostanou důchodci přidáno a ty jim na to přispěješ.

anonym

Mosoji já vím,že dostaneš přidáno,klidně se u tebe zastavím cestou z práce v předních Skvrňanech a na ten vlak ti dám,pokud souhlasíš.Žiješ v realitě ne v socialismu.Vzbuď se už konečně!