Zvědavý

Proč tito „lidé“ nešli hned po roce 1989 do vězení za své zločiny proti lidskosti ??

Kal Vaš, Ludmila Brožová, Vasil Bilak a jiní… Nechali popravit Generála Heliodora Píku, Miladu Horákovou a Bilak sem „pozval“ v roce 68 rusáky jiné další lidi. Důkazy o tom byly a jsou – včetně videozáznamů a písemných dokumentů. Proč nebyly hned souzeni a odsouzeni za tyto zrůdnosti ??? Co to je za systém co nepotrestá zločiny proti lidskosti a důstojnosti ?

Nejlepší odpověď
klumprt

Revoluce to byla sametová, to znamená, že staré struktury se reorganizovaly, jen tu a tam šel někdo od válu tj. do důchodu. Kromě toho, soudy byly plné komunistických soudců a žádní noví soudci nebyli k mání. Kdekdo měl máslo na hlavě, a tak radši mlčel.

Další odpovědi
pusinka50

Sametová revoluce byla domluvená, podle mnoha, poměrně dost důvěryhodných zdrojů a podle sdělení lidí, kteří tenkrát stáli dost „blízko“, aby viděli politikům do karet, a v tom případě tak byly domluvené i různé podmínky pro lidi, kteří zradili tuto vlast.
Doplňuji:
Brožová-Polednová byla odsouzena za svůj podíl na justiční vraždě Milady Horákové k 6 letům odnětí svobody nepodmíněně. Tento trest jí byl zmírněn prezidentskou milost.

Vasil Bilak – Byl spolu s dalšími autory zvacího dopisu a aktivními kolaboranty se sovětskými vojsky trestně stíhán za vlastizradu, ale svůj podpis na dopisu popřel, k dispozici byla pouze kopie poskytnutá Borisem Jelcinem 1992 a slovenská justice stíhání zahájené r. 2000 zastavila v lednu 2011 s tím, že nelze získat potřebné svědky z ČR.

Atd.atd, ale trošku motáš 50. a 60.-tá léta dohromady.
Můžeš si vyhledat jednotlivá jména na wikipedii, napoví ti to, jak nejen tenkrát bylo všechno „zauzlované a provázané“, bohužel do vysoké politiky nemá šanci nikdo „vidět“.

Putin

Nejsou přímé důkazy, navíc platily jiné zákony. To je jako odsuzovat Karla VI za jeho činy proti lidskosti ..

anonym

Ti, kteří by navrhovali potrestat zmiňované by si nasr@li do bot. Vrána vráně oči nevyklove.

da ny

Vše mělo svou příčinu a tehdejší zákony byly jiné…
Jinak viz. klumprt i pusinka50 ;)
Hlavní viníci zde:
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/80016-o-povalecnem-usporadani-evropy-rozhodla-konference-v-jalte/
Následky:
http://www.de­jepis.com/uceb­nice/ceskoslo­vensko-v-letech-1946-1948-posledni-leta-demokracie/
http://www.de­jepis.com/uceb­nice/uvod-do-evropy-po-2svv/
http://www.de­jepis.com/uceb­nice/vychodni-blok-v-letech-1946-1956/
atd......
„Většina obyvatel skutečně uvěřila slibům Komunistické strany, že právě ona je ta jediná a pravá, která dokáže zajistit tu opravdovou „vládu lidu“, tedy demokracii,“
http://www.de­jepis.com/uceb­nice/prevrat-roku-1948-a-50-leta/
Všude hlad a bída (města) ⇒ nucený výkup/odběr zemědělských výrobků (pak kolektivizace) http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­lektivizace
Za všechno vlastně mohou Němci = II. sv. válka :(

lexx

ze stejného důvodu proč nikdy nepůjdou sedět dnešní pohlavári režimu co nechali po roce 1989 rozkrást, vytunelovat republiku, rozprodali za pakatel státní majetek cizákům a národ uvrhli do chudoby…zkrátka, počká se až natáhnou bačkory a pak se (možná) pro legraci odsoudí