dust8

Proč tento bílý molitan částečně zežloutnul a co konkrétně to žloutnutí způsobuje?

Foto z foťáku pro ukázku.

Odpovědi
zjentek

Tedy mně to vážně přijde, že na vině je oxidace nějakých složek, v předmětu obsažených. Nebyl před časem třeba počůrán, nebo tak?

Ještě mě napadlo, protože molitan je většinou do žluta, jestli tady bílou část někdo nepolil bělidlem… ale to ne, to by ses určitě zeptal jinak. Prostě a jen úvaha.

ivzez

Podle mne měl k té žluté části přístup vzduch a/nebo slunce.
Ale proč to tak působí, nevím.

Drap

UV záření

Dochy

Tohle myslím standardně dělá UV záření (slunce). Vzduch se skrz molitan dostane všude, slunce ne.

zjentek

Já měl ve skříni košili, která tam bez povšimnutí visela cirka dvacet let a na ní pak byly podobný, takový žlutý mapy. Tak jsem ji vypral a teď je jako nová, dá se zase nosit.

zjentek

…Kdyby tady byl Aliendron, dávno by ten molitan vysvětlil..