Ganymede

Proc telo vyhodnocuje neco (pro ostatni normlni) jako vetrelce??

Mluvím o alergii, treba na neco na co jsme alergicti nebyli, proc si telo mysli, ze je to vetrelec a spusti tak alergickou reakci??

Nejlepší odpověď
kapka

Slyšela jsem v radiu pořad, kde říkali jednu teorii. Tělo je pry naprogramovano na to, aby porad bojovalo. Třeba i s parazity. O tech se tam mluvilo určitě. No myslím, ze i ruzne se špínou a tak.
Když nemá s čím bojovat, diky tomu, jak dnes žijeme, proste vytáhne do boje s jinak neškodnými látkami.
Berte to jako jednu z možných teorii.

Další odpovědi
Kepler

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu.

Zdroj: wiki

Drap

Imunitní systém, nepracuje tak jak by se očekávalo. Třeba nemá tělo vytvořený dostatek obraných látek.