gepik

Proč televizní moderátor neumí mluvit?

V Autosalonu na Primě je expert František, který neumí vyslovit Ř a má příšerné sykavky. Jak může někdo zaměstnat moderátora, který neumí mluvit. Snese se to třeba u odborníka, který poskytuje rozhovor či komentář, ale stavět na něm celý pořad?
Doplňuji:
Jako experti se tam označují všichni moderátoři pořadu, i třeba bývalý „zprávař“ Zbyněk Merunka.

Nejlepší odpověď
anonym

Pro mě byli nejlepší zprávaři všech dob p.Honzovič a p.Moučková.Ostatní už jsem brala dle sympatií.Hlavně se bavím,když je nějaký přímý vstup.Kdo umí,toho odhalíš hned.

Další odpovědi
ivzez

Autosalon neznám, ale špatně mluvící moderátoři
se objevují (téměř) všude.

Vadí mi, že dnešní moderátoři a novináři neumějí správně česky.

U moderátorů mi vadí špatná intonace, nesprávné dýchání
(u některýcvh je specialtou nádech mezi předložkou a slovem,
k němuž náleží nebo dokonce uprostřed slova), „vata“
a mnoho dalšího.

I to je mj. jiné příčinou, proč dnes tolik lidí chybuje v češtině:
skloňování zájmen, slovosledy, …

Provopisné chyby (i/y), ráčkování či špatně vyslovované Ř
mi až tak nevadí. Horší podle mne je, že špatnou intonací
lze větě dodat jiný smysl …
Jiný smysl dodá i nesprávně umístěná čárka, …

Jádrohlod

Jo mluvení , to je věda a velká neznámá u spousty „hlásičů“ v televizi a i v radiu. Školy žádné , jen hezká krustička a pod ní duto. Dodnes se směji když vidím onu dámu která nevěděla , že slovo munice se čte munyce , a jiné bláboly. Poslední pořádnou hlasatelkou byla dříve a nedávno žel jen na krátkou dobu např. Štěpánka Čechová ale našlo by se více takových. O panu gestikulátorovi na Primě ani nemluvím , to hned dávám jiný kanál.

anonym

  1. Prima je soukromý podnik, takže jak si – vrámci zákona, nastaví personální politiku, takovou má
  2. sám píšeš, že František je „expert“ – tedy odborník (netuším, pořad nesleduju)
  3. nemusíš se koukat
  4. máš-li pocit, že práci Františka, dramaturga či personalisty zvládneš lépe, přihlaš se – na Primě budou jistě rádi

___
BTW – tvoje starosti bych fakt chtěl mít…

Hamon

Ten pořad neznám, vycházím z tvého označení expert. Jestliže jeho expertní znalosti převáží jeho nedostatky, pak není problém.
Až se mi přihodí malér, raději budu mít špičkového právníka, který je mi osobně nesympatický, šilhá, šišlá a koktá, než vizuálně dokonalého amatéra.