Avatar uživatele
gepik

Proč televizní moderátor neumí mluvit?

V Autosalonu na Primě je expert František, který neumí vyslovit Ř a má příšerné sykavky. Jak může někdo zaměstnat moderátora, který neumí mluvit. Snese se to třeba u odborníka, který poskytuje rozhovor či komentář, ale stavět na něm celý pořad?
Doplňuji:
Jako experti se tam označují všichni moderátoři pořadu, i třeba bývalý „zprávař“ Zbyněk Merunka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gepik

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, petra15 před 3761 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pro mě byli nejlepší zprávaři všech dob p.Honzovič a p.Moučková.Ostatní už jsem brala dle sympatií.Hlavně se bavím,když je nějaký přímý vstup.Kdo umí,toho odhalíš hned.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Autosalon neznám, ale špatně mluvící moderátoři
se objevují (téměř) všude.

Vadí mi, že dnešní moderátoři a novináři neumějí správně česky.

U moderátorů mi vadí špatná intonace, nesprávné dýchání
(u některýcvh je specialtou nádech mezi předložkou a slovem,
k němuž náleží nebo dokonce uprostřed slova), „vata“
a mnoho dalšího.

I to je mj. jiné příčinou, proč dnes tolik lidí chybuje v češtině:
skloňování zájmen, slovosledy, …

Provopisné chyby (i/y), ráčkování či špatně vyslovované Ř
mi až tak nevadí. Horší podle mne je, že špatnou intonací
lze větě dodat jiný smysl …
Jiný smysl dodá i nesprávně umístěná čárka, …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jádrohlod

Jo mluvení , to je věda a velká neznámá u spousty „hlásičů“ v televizi a i v radiu. Školy žádné , jen hezká krustička a pod ní duto. Dodnes se směji když vidím onu dámu která nevěděla , že slovo munice se čte munyce , a jiné bláboly. Poslední pořádnou hlasatelkou byla dříve a nedávno žel jen na krátkou dobu např. Štěpánka Čechová ale našlo by se více takových. O panu gestikulátorovi na Primě ani nemluvím , to hned dávám jiný kanál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

  1. Prima je soukromý podnik, takže jak si – vrámci zákona, nastaví personální politiku, takovou má
  2. sám píšeš, že František je „expert“ – tedy odborník (netuším, pořad nesleduju)
  3. nemusíš se koukat
  4. máš-li pocit, že práci Františka, dramaturga či personalisty zvládneš lépe, přihlaš se – na Primě budou jistě rádi

___
BTW – tvoje starosti bych fakt chtěl mít…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Ten pořad neznám, vycházím z tvého označení expert. Jestliže jeho expertní znalosti převáží jeho nedostatky, pak není problém.
Až se mi přihodí malér, raději budu mít špičkového právníka, který je mi osobně nesympatický, šilhá, šišlá a koktá, než vizuálně dokonalého amatéra.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek